شهرداری اصفهان، پیشتاز جذب بودجه و وصول درآمد در کشور

شهرداری اصفهان، پیشتاز جذب بودجه و وصول درآمد در کشور

بر اساس اطلاعات به دست آمده از عملکرد مالی کلانشهرهای کشور در سال جاری، کلانشهر اصفهان رتبه نخست جذب بودجه و وصول درآمد را در هفت ماه سال جاری به خود اختصاص داده است.

معاون مالی اقتصادی شهردار اصفهان در این باره گفت: دلیل این موفقیت علاوه بر تلاش شبانه روزی پرسنل شهرداری، ارائه بسته‌های تشویقی مناسب مانند طرح جایزه خوش حسابی عوارض خودرو، طرح تشویقی ساخت و ساز، تشکیل کمیته های درآمدی در مناطق، برگزاری جلسات هفتگی منظم با عنوان «کمیته ارتقاء درآمد» و ارتباط و تعامل با دستگاه‌های اجرایی استان به ویژه سازمان امور مالیاتی و... است.

مرتضی طهرانی با اشاره به رکود حاکم بر بنگاه‌های اقتصادی و وضعیت ویژه نهادهای خدمت رسان مانند شهرداری اظهار کرد: در شرایطی که به دلیل وضعیت اقتصادی، منابع درآمدی شهرداری‌ها و دیگر نهادها تهدید شده است، پیشتازی شهرداری اصفهان در تحقق بودجه در میان شهرداری‌های کشور، اتفاق بسیار حائز اهمیتی است.

وی مهم‌ترین مزیت این تحقق درآمد را ارزش زمانی پول برشمرد و تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص اقتصادی، وصول به موقع عوارض و درآمدهای پیش بینی شده باعث می‌شود طرح های عمرانی در زمان مقرر انجام و تحویل شهروندان شود و تورم موجود در اجرای پروژه‌ها کمتر اثر گذاشته وخدمت‌رسانی به شهروندان سریعتر از پیش انجام شود.

طهرانی استقبال مردم از طرح بسته‌های تشویقی ساخت و ساز را مورد اشاره قرار داد و افزود: تلاش مدیریت شهری اصفهان برای جذب درآمد با رویکرد تسهیل شرایط، هدف از اجرای این طرح بود که خوشبختانه نتیجه داد؛ همچنین افزایش درآمدها و به روز رسانی آنها موضوعی بود که مدیریت شهری در این دوره پیگیری کرد؛ در این راستا مدیریت شهری به منظور افزایش درآمدها و تحقق بودجه ۹۷ جلسات متعددی با وزرای صنعت و معدن، راه و شهرسازی، اطلاعات، امور خارجه و معاون وزیر اقتصاد و دارایی داشت؛ همچنین برای نخستین بار ابتدا سیاست ها و احکام شهرداری ابلاغ و سپس هزینه‌ها تخصیص داده شد.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل جلسات بررسی راهکارهای درآمد پایدار هر هفته و با حضور اعضای شورای شهر از دیگر اقداماتی بود که در این زمینه انجام گرفت تا امروز شاهد برتری شهرداری اصفهان در میان کلان شهرهای کشور و در زمینه تحقق بودجه در کشور باشیم.

معاون مالی و اقتصادی شهردار اصفهان حفظ شرایط موجود و بهبود وضعیت وصول درآمدها و مطالبات به منظور جذب حداکثری درآمد مطابق بودجه پیش بینی شده، تعامل بیش از پیش با دستگاه های اجرایی، استفاده از کارشناسان خبره درآمدی در کمیته ارتقاء درآمد و اجرای شایسته مصوبه شورای اسلامی شهر در خصوص بخشش جرایم عوارض نوسازی را مهم‌ترین برنامه های شهرداری اصفهان تا پایان سال جاری در حوزه مالی و اقتصادی عنوان کرد و گفت: امید است شهروندان نیز در این مسیر شهرداری اصفهان را بیش از پیش یاری کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اصفهان

  منبع خبر

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان یک شهرداری در شهر اصفهان می باشد

   نظرات