فاصله کتابها ارائه شده در نمایشگاه با سلایق و خواست مردم در حال افزایش است/ شهر هوشمند شهروندمحور، جلوه‌گر برنامه عملیاتی ۱۴۰۰-۹۷ شهرداری مشهد

فاصله کتابها ارائه شده در نمایشگاه با سلایق و خواست مردم در حال افزایش است/ شهر هوشمند شهروندمحور، جلوه‌گر برنامه عملیاتی ۱۴۰۰-۹۷ شهرداری مشهد

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر مشهد در بازدید نمایشگاه کتاب و رسانه های دیجیتال:

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، بتول گندمی روز گذشته و در حاشیه بازدید از غرفه روابط عمومی شورای شهر مشهد در پنجمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال و بیستمین نمایشگاه کتاب به گفتگو با خبرنگار ما پرداخت و ضمن ارزیابی سطح کیفی برپایی نمایشگاه، اظهارکرد:  نمایشگاه کتاب با دیدگاه های مردم فاصله بسیاری دارد و این عدم همخوانی سبب شده تا استقبال درخوری از نمایشگاه کتاب را شاهد نباشیم.
گندمی با بیان اینکه در  حال حاضر مدیران عمدتا سعی می‌کنند تا با صرف هزینه و تبلیغات  بخش زیادی از مخاطبان را به نمایشگاه بیاورند، گفت: فلسفه برگزاری نمایشگاه کتاب در دهه های ۶۰ و ۷۰ این بوده که مردم با کمترین هزینه های تبلیغاتی به سمت نمایشگاه جلب می‌شدند و با شور و اشتیاق در آن حضور پیدا می‎کردند ولی امروز این مهم را شاهد نیستیم.
وی افزود: آنچه که انجام می‌دهیم با خواست و میل مردم فاصله بسیاری دارد و به همین جهت نمایشگاه کتاب هرساله هزینه‌ های بیشتری دربردارد که یک دغدغه و نگرانی محسوب می‌شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه حوزه کتاب باید به  اهالی و صاحبان اصلی آن واگذار شود، تصریح کرد: حذف و سانسور کتاب را باید محدود کرد و یا از بین برد و همچنین تولیدات کتاب‌ها و انتشار آنها باید براساس ذائقه و نیاز مردم باشد؛ درصورتیکه چنین گام هایی برداشته شود، دوباره مردم همچون دهه های ۶۰ و ۷۰ با شور و اشتیاق در نمایشگاه ها حضور خواهند یافت.
گندمی گفت: بخش عمده‌ای از این مشکلات به متولی نمایشگاه کتاب یعنی حوزه ارشاد برمی‌گردد؛ مدیریت شهری  در جهت رفع این مشکل  کمک کرده ولی اساس کار در دست ارشاد است و باید فکری اساسی در این حوزه داشته باشند
وی در ادامه صحبت های خود به نمایشگاه رسانه های دیجیتال و اقدامات شورای پنجم شهر مشهد در راستای شهر هوشمند اشاره کرد و گفت: حرکت ما باید متناسب با ظرفیت هایی باشد که در اختیار مردم قرار دارد و لذا ایجاد سیستم های هوشمند و استفاده از سامانه‌های که بواسطه بهره گیری از آنها، نیازی به حضور مستقیم شهروندان برای پیگیری امور نباشد، در دستورکار مدیریت شهری قرار گرفته است.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر مشهد اظهارکرد: شهروندان با مراجعه به سایت شورا می‌توانند تمامی پیشنهادات، انتقادات، شکایات و نقطه نظرات خود را در سامانه پیش‌بینی شده ثبت کنند و این امر دغدغه مردم و شهروندان را تا حدود زیادی برطرف خواهد کرد؛ یکی از این دغدغه‌ها، چندگانگی برخورد و تصمیم‌گیری در مجموعه شهرداری است.
گندمی با بیان اینکه شورای پنجم شهر مشهد جزو شوراهایی است که بیشترین ارتباط با شهروندان و رسانه‌ها را طی عمر ۱۴ ماهه خود داشته است، افزود: از نخستین روز فعالیت، خود را در معرض تندترین نقدها قرارداده‌ایم و نسبت به این موضوع هیج واهمه‌ای نداریم چرا که بسیاری از نقدها سازنده بوده است.
وی خاطرنشان کرد: منظور ما از نقد، نقدهای منصفانه است و نه تخریب  ، تخریبی  که توام با یک نگاه سیاسی، جناحی و تمامیت‌خواه باشد را مورد توجه قرار نمی‌‎دهیم ولی نقد در جهت پیشرفت شهر مشهد و تحقق خواسته های شهروندان مشهدی را با گوش جان می‌شنویم و به کار خواهیم بست.
گندمی با تاکید بر اینکه لایه های مغفول مانده قانون شوراها باید احیاء شود، تصریح کرد: یکی از  وظایف قانون شوراها موضوع جلب مشارکت های مردمی در اداره شهر است که در این راستا باید به شکل سازمان یافته در سطح محلات و مناطق با شهروندان ارتباط برقرار و سپس در سطح شورای شهر تصمیم گیری کنیم.
وی در ادامه صحبت های خود از افزایش اعتبارات مربوط به حوزه تامین زیرساخت های شهر هوشمند بودجه سال ۹۸ شهرداری مشهد خبرداد و گفت: در تدوین برنامه عملیاتی ۱۴۰۰-۹۷ شهرداری، مقوله «شهر هوشمند شهروند محور» جلوه‎‌گری می‌کند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در حوزه حرکت به سمت شهر هوشمند، برخی اقدامات به شکل زیرساختی است که باید فراهم شود و متولی آنها تنها شهرداری نیست و به کمک سایر دستگاه های مسئول دولتی نیز نیازمندیم.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات