چهاردهمین جلسه ستاد بازآفرینی استان البرز برگزار شد

چهاردهمین جلسه ستاد بازآفرینی استان البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز جلسه ستاد بازآفرینی استان البرز دوشنبه  ۵ آذر ماه به ریاست معاون عمرانی استانداری البرز و با حضور اعضا این ستاد در محل سالن شهدای دولت استانداری این استان برگزار شد.

تقی رضایی در چهاردهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان البرز، اظهار داشت: برنامه جامع اقدام مشترک شهرستان‌های کرج، ساوجبلاغ و نظرآباد تهیه‌شده و نتایج مثبتی داشته است .

وی با تاکید بر اینکه برنامه اقدام مشترک دیگر شهرستان‌های استان در دستور کار قرار دارد، گفت: در صورت تحقق این مهم می‌توانیم اقدامات لازم در سطح ملی و استانی را دنبال کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز بابیان اینکه پنج کارگروه بازآفرینی شهری پایدار در استان تشکیل‌شده است، گفت: کارگروهی نیز در حوزه اجتماعی و با ریاست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فعالیت خواهد کرد همچنین کارگروه ارتقای اقتصادی، مشارکت مردمی و تسهیلات هم درزمینهٔ اقدامات بازآفرینی شهری به‌منظور پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد تشکیل خواهد شد.

به گفته رضایی برای پیاده‌سازی برنامه‌های ملی بازآفرینی شهری در شهرستان ساوجبلاغ چهار میلیارد تومان اعتبار لحاظ داده‌شده که نشان از اهمیت این مسئله دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید برنامه‌های ستاد بازآفرینی شهری در استان عملیاتی شود، به پیگیری مراحل دریافت جواز ساخت ۵۲۰ واحد در تپه اسلام‌آباد (مرادآب) و در کنار آن جذب مشاور طرح‌های اقتصادی برای پیشبرد طرح‌های ساماندهی این منطقه به‌منظور احیای بافت‌های فرسوده شهری اشاره کرد .

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز اضافه کرد: میان وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه‌وبودجه برای پیاده‌سازی برنامه تولید و اشتغال در حوزه بازآفرینی شهری پایدار تفاهم‌نامه‌ای منعقدشده تا بر اساس آن تزریق کمک‌های فنی و اعتباری استان‌ها از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه سال باشد .

رضایی بیان کرد: سهم استان البرز در دریافت بودجه از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور برای کمک به انجام اقدامات حوزه بازآفرینی در سال جاری حدود ۴۷میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

منبع : خبرگزاری مهر

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان البرز

    اداره کل راه و شهرسازی استان البرز یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات