مغایرت های طرح جامع جدید شهر تبریز بررسی شد

مغایرت های طرح جامع جدید شهر تبریز بررسی شد

به گزارش شهریار، در این جلسه که در دفتر سرپرست استانداری و با حضور معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی، سرپرست استانداری، شهردار تبریز و مدیرکل راه و شهرسازی استان تشکیل شد مغایرت های طرح جامع جدید نسبت به طرح جامع قبلی و آخرین طرح تفضیلی مصوب مورد بررسی قرار گرفت.

موارد مغایرت توسط عزتی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز مطرح و مورد بحث و بررسی اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت. پس از بررسی و تبادل نظر درباره این موضوعات، مقرر شد موارد مطروحه جهت طی مراحل اصلاح و بازنگری در طرح جامع به دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ارجاع شود .

در ادامه معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی به همراه مدیرکل راه و شهرسازی استان، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، شهردار منطقه هشت و کارشناسان از بازار تاریخی تبریز و اقدامات انجام یافته توسط شهرداری به منظور احیاء و بازسازی این مجموعه ارزشمند بازدید کرد. ایزدی در این بازدید از مجموعه عملکرد شهرداری در این حوزه تقدیر کرد.

شایان ذکر است بازار تبریز در مرداد ماه سال ۱۳۸۹ خورشیدی به عنوان بزرگ ترین بازار سرپوشیده جهان در یونسکو به ثبت رسید و شهرداری تبریز طی سال گذشته و جاری نزدیک به ۴۵۰۰ متر مربع از سطح معابر بازار تاریخی تبریز را همسو با سیاست های تبریز ۲۰۱۸ مرمت و کف سازی کرده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات