اعمال تخفیف ۵۰ درصدی انتقال قبور ستارخان به وادی رحمت

اعمال تخفیف ۵۰ درصدی انتقال قبور ستارخان به وادی رحمت

به گزارش شهریار، احد فلاحی با بیان این خبر گفت: شهروندان می توانند در صورت اخذ مجوز شرعی و قانونی، ۵۰ درصد هزینه انتقال قبور متوفیان خود از قبرستان ستارخان به وادی رحمت تبریز را پرداخت کنند.

وی افزود: در راستای اجرای ساماندهی آرامستان های سطح شهر تبریز طرح تخفیفی برای انتقال قبور نیز همزمان اجرا می شود تا مشارکت عمومی شهروندان نیز محقق شود.

فلاحی با تاکید بر اینکه ۱۵ آرامستان محلی فعال و غیرفعال در سطح شهر تبریز وجود دارد، تصریح کرد: قبرستان ستارخان نیز یکی از آرامستان های محلی است که قرار است پس از ساماندهی گلزار شهدای این قبرستان، بخش های دیگرش تبدیل به فضای سبز و فرهنگی شود.

وی خاطر نشان کرد: آرامستان و گلزار شهدای ستارخان یکی از آرامستان‌های غیر فعال و متروکه شهر تبریز است که مفتخر به دفن ۱۵۸ تن از شهدا انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بوده و از سال ۱۳۷۴ هیچ دفنی در این آرامستان صورت نگرفته است .

به دنبال درخواست اهالی منطقه از وضعیت نامناسب قبرستان ستارخان و بازدید فرماندار تبریز از محل، طرح ساماندهی قبرستان فوق در کمیته بازآفرینی شهرستان تبریز تصویب و مبلغ ۷ میلیارد ریال برای مرحله اول طرح اختصاص یافت .

بنابر این گزارش، جلسه هماهنگی طرح ساماندهی قبرستان ستارخان با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، قائم مقام شهردار تبریز، شهردار منطقه ۱۰ و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در محل فرمانداری برگزار شد .

همچنین در این جلسه با اعلام آمادگی از سوی اداره کل اوقاف مبنی بر ساماندهی قبرستان ستارخان واقع در محله منبع آب، مقرر شد ساماندهی این قبرستان به مساحت ۳۲۵۰۰ مترمربع از سوی شهرداری منطقه ۱۰ تبریز با هماهنگی اوقاف اجرایی شود .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات