کشتارگاه ارومیه به خارج از شهر منتقل می شود

کشتارگاه ارومیه به خارج از شهر منتقل می شود

رییس سازمان کشتارگاه شهرداری ارومیه گفت: بزودی کشتارگاه با احداث کشتارگاه جدید صنعتی در جاده شهید کلانتری به خارج از شهر انتقال می یابد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  حسین زورآزما افزود:  با راه اندازی کشتارگاه جدید به مساحت دو هکتار کشتارگاه فعلی تخلیه و به محل جدید در جاده شهید کلانتری ارومیه منتقل می شود.

وی با اشاره به اقدامات کشتارگاه در سال جاری، گفت:  در جریان سال ۹۶ کشتارگاه موفق به راه اندازی پیش سرد کن و دستگاه سیرابی پاک کن با قیمت مناسب توسط پرسنل کشتاره گاه شده است.

زورآزما عنوان کرد: متاسفانه بعلت کمبود نقدینگی مردم و بالا بودن قیمت گوشت،  سطح کشتار شدید افت کرده و این واحد دچار مشکل در امر بازسازی، مرمت و پرداخت حقوق کارکنان شده است.

وی با بیان اینکه مسایل بهداشتی در کشتارگاه قابل اغماض نیست، بیان کرد:  در جریان کشتار نیاز به نظافت و ضد عفونی سالن ها لازم و ضروری است و پرسنل دامپزشک ارومیه به تعدا ۵ نفر در امر بازرسی احشام فعالیت دارند و کلیه لاشه ها بعد از اتمام بازرسی و مصدوم کردن ضبطی ها، با ۸ دستگاه یخچالدار اقدام به توزیع لاشه در سطح شهر می شود .

رییس سازمان کشتارگاه شهرداری ارومیه  بیان کرد: در شش ماهه نخست امسال تعداد ۱۰ هزارو ۴۰۰ راس گوسفند، یک هزارو ۴۴۱ راس بز، تعداد پنج هزارو ۸۹۸ گاو و تعداد ۹۹۳ راس گاومیش در کشتارگاه شهرداری ارومیه ذبح ، فر آوری و توزیع شده است.

وی با بیان اینکه در گذشته دام ها بعد از ذبح شدن در همان روز به بازار عرضه می شد ، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۸ ساعت بعد از ذبح و بعد از انجام معاینات لازم عرضه می شود که این امر موجب شد بیماری احتمالی دام ها شناسایی و از عرضه گوشت ناسالم به مردم جلوگیری شود .

رییس سازمان کشتارگاه شهرداری ارومیه با بیان اینکه همشهریان باید از گوشت های ممهور به مهر دامپزشکی با هدف جلوگیری از به خطر افتادن بهداشت و سلامت جامعه استفاده کنند، توصیه کرد:  همشهریان از خرید و استفاده گوشت دام های کشتار شده در خارج از محل کشتارگاه صنعتی و فاقد مهر دامپزشکی خودداری کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات