مانور آموزشی ایمنی و زلزله در مدارس شهر کرمان برگزار شد


مانور آموزشی ایمنی و زلزله در مدارس شهر کرمان برگزار شدسرویس خبر: مدیریت ارتباطات و بین‌الملل شهرداری کرمان
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از برگزاری مانور آموزشی ایمنی و زلزله در مدارس شهر کرمان  خبر داد و بیان کرد: این مانور توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و دیگر نهادهای امدادی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، علی عسکری افزود: مانور آموزشی ایمنی و زلزله در روز چهارشنبه هفتم آذر ماه در دوازده مدرسه شهر کرمان برگزار شد.
وی گفت: آشنایی دانش‌آموزان با نحوه صحیح پناه گیری، خروج اضطراری در مواقع بحران، ارتقای آمادگی سازمان‌های امدادی، تمرین عملی سازمان‌های مسئول و کاهش خسارات در این مواقع از اهداف برگزاری این مانور بود.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری افزود: آتش‌نشانان در این  مانور آموزشی ضمن برگزاری مانور اطفای حریق، دانش‌آموزان  را با مسائل ایمنی و نحوه کار با خاموش کننده‌ها آشنا کردند.
وی با بیان اینکه برگزاری این گونه مانورها در جهت ارتقای آموزش همگانی بسیار مفید است، گفت: انجام  این مانورها می‌تواند نقش بسزایی در ترویج فرهنگ ایمنی، کاهش خطر پذیری، کاهش خسارات مالی و جانی، واکنش سریع  در مواجهه با حوادث، آمادگی بیش از پیش دانش‌آموزان و سنجش میزان هماهنگی عوامل اجرایی داشته باشد.
عسکری با تاکید بر اینکه لازم است با وارد شدن بچه‌ها به مدرسه، آموزش نکات ایمنی در دستور کار آموزش مدارس قرار گیرد، تصریح کرد: شاید لازم باشد گزارشی ماهانه از وضع ایمنی تمامی مدارس و حوادث و سوانحی که در آنها اتفاق افتاده با ذکر نوع حادثه، محل آن و نواقص موجود به یک مرکز واحد (ترجیحا سازمان آموزش و پرورش) ارائه شود تا با تجزیه و تحلیل تمامی حوادث، نقاط ضعف و کانون‌های حادثه‌زا در مدارس شناسایی و در جهت جلوگیری از حوادث مشابه اقدام مطلوب به عمل آید.

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید ۵۵۵۶۶۳.jpg
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید ۸۵۵.jpg
JoomlaWorks "Simple Image Gallery Pro" Plugin (v۳.۱.۰) ends here

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات