معاون اول رییس جمهوری: زلزله ۶.۴ ریشتری اخیر توانایی مهندسی کشور را نشان داد

معاون اول رییس جمهوری: زلزله ۶.۴ ریشتری اخیر توانایی مهندسی کشور را نشان داد


معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه نباید واحدهای مسکونی را طوری بسازیم که با یک زلزله شاهد تلفات و ریزش آنها باشیم، گفت: زلزله یک امتحان خوب و نشان دهنده توانایی مهندسی کشور بود به گونه ای که در زلزله ۶.۴ اخیر تلفات نداشتیم.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، اسحاق جهانگیری روز پنجشنبه پس از بازدید از منطقه زلزله زده کرمانشاه با بیان اینکه زلزله ۶.۴ یک زلزله بزرگ بود، گفت: زلزله سال گذشته پس لرزه هایش تغییر قابل ملاحظه ای به وجود نمی آورد و وضعی که امروز در روستاهای قصرشیرین و گیلانغرب دیدیم ، یک پیام به مردم ایران دارد که اگر واحدهایی مسکونی خوبی ساخته و نظام مهندسی مسئولیت را خوب قبول کند، تلفات زلزله پایین می آید.
معاون رییس جمهوری عنوان کرد: در مدیریت زلزله کرمانشاه، عملکرد بسیار خوبی صورت گرفته است و مجموعه مدیران تلاش قابل تقدیری از خود نشان داده اند.
وی گفت: باید سرعت ساخت و ساز در شهرها بیشتر شود و عقب ماندن ساخت و ساز مسکن مهر قابل قبول نیست و باید سامان داده شود تا مردم زمستان در منازلشان باشند..
جهانگیری در ادامه گفت: در ساخت و بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق روستایی اقدام های بسیار چشمگیری صورت گرفته است. سرعت ساخت و ساز در مناطق شهری زلزله زده استان کرمانشاه نیز باید شتاب بیشتری به خود گیرد.
معاون پارلمانی رییس جمهوری ، وزیر راه و شهرسازی ، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، رییس جمعیت هلال احمر و رییس ستاد بحران کشور جهانگیری را در این سفر همراهی کردند.


لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات