۲۸ دستگاه ماشین آلات برف روب و نمک پاش در ستادهای برف روبی در نقاط مختلف سطح شهر سنندج مستقر می شوند

۲۸ دستگاه ماشین آلات برف روب و نمک پاش در ستادهای برف روبی در نقاط مختلف سطح شهر سنندج مستقر می شوند

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج از استقرار ۲۸ دستگاه ماشین آلات برف روب و نمک پاش  در ایستگاههای ستاد برف روبی در نقاط مختلف سطح شهر خبر داد و گفت: ۹ دستگاه از این ماشین آلات در ستاد برف روبی شهرداری منطقه سه، ۶ دستگاه در حوزه شهرداری منطقه دو، ۸ دستگاه  ماشین آلات در حوزه شهرداری منطقه یک و ۵ دستگاه از ماشین آلات نیز در سطح شهرداری ناحیه ویژه بهاران مستقر خواهند شد.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج: جلسه ستاد برف روبی با هدف تقسیم ماشین آلات برف روب و نمک پاش و هماهنگی لازم جهت خدمات رسانی مطلوب در زمان بارش برف در زمستان با حضور تمامی مدیران مناطق ،نواحی و جمعی از سازمانهای تابعه شهرداری در دفتر معاون خدمات شهری برگزار شد.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج اظهار داشت : هر ساله با شروع فصل سرما مدیریت شهری برای مقابله با برف و یخبندان  معابر سطح شهر برنامه ریزی لازم جهت آمادگی  و خدمات رسانی مطلوب را صورت خواهد داد.

مهندس عبدالسلام سپهر بیان کرد: با پیش بینی های صورت گرفته توسط ستاد برف روبی نقاط حساس شناسایی و کلیه تجهیزات در این نقاط مستقر خواهد شد.

وی از استقرار ۲۸ دستگاه ماشین آلات برف روب و نمک پاش در ستاده های  برف روبی در نقاط مختلف سطح شهر خبر داد و عنوان کرد: ۹ دستگاه از این ماشین آلات در سطح ایستگاههای برف روبی شهرداری منطقه سه، ۶ دستگاه  در حوزه شهرداری منطقه دو، ۸ دستگاه در حوزه  شهرداری منطقه یک و ۵ دستگاه از ماشین آلات نیز در سطح شهرداری ناحیه ویژه بهاران مستقر خواهند شد.

وی اضافه کرد: در حوزه شهرداری منطقه سه و حسن آباد تعداد (سه دستگاه  ماشین برف روب، ۴ دستگاه گریدر، یک دستگاه لودر و یک دستگاه کامیون نمک پاش)، در سطح شهرداری منطقه دو و نایسر هم (یک دستگاه لودر، کامیون نمک پاش با تیغه برف روب و ده تن برف روب هر کدام یک دستگاه، بیل بکهو یک دستگاه و دو دستگاه گریدر) عملیات برف روبی را انجام می دهند.

سپهر همچنین اعلام  کرد: (یک دستگاه گریدر، کامیون برف روب دو دستگاه، ده تن برف روب یک دستگاه، لودر یک دستگاه و گریدر سه دستگاه) در سطح شهرداری منطقه یک و در حوزه شهرداری ناحیه ویژه بهاران نیز ( گریدر یک دستگاه، لودر یک دستگاه و کامیون برف روب سه دستگاه)  مستقر می شوند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته بزودی نسبت به تهیه البسه گرم و کفش و پانچوهای برای پاکبان های خدوم و زحمتکش اقدام خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج تصریح کرد: مدیران مناطق با توجه به میزان نیاز سطح منطقه و نواحی مربوطه بایستی نسبت به خرید میزان نمک مورد نیاز جهت استفاده در ستاد برف روبی  اقدام نمایند.

وی تاکید کرد: سازمان عمران و بازآفرینی  شهرداری هم در راستای تجهیز ماشین آلات نظیر خرید لاستیک لودر و بیل مکانیکی، زنجیر چرخ و تجهیزات کامل ستاد برف روبی اقدام خواهند نمود.

وی در ادامه اضافه کرد: میزان ماسه شسته مورد نیاز نیز جهت اختلاط با نمک حداقل به میزان سه هزار تن تامین و توسط سازمان عمران و بازآفرینی در اختیار مناطق قرار خواهد گرفت.

مهندس عبدالسلام سپهر عنوان کرد: مدیریت ترافیک نسبت به نصب علائم استوانه ای لازم در کنار سرعتگیرها جهت عدم آسیب به سرعتگیرها در حین برف روبی و در صورت لزوم نسبت به نصب علایم ایمنی و ترافیکی در نواحی حادثه خیز و رنگ آمیزی سرعتگیرهای آسفالتی اقدامات لازم را به عمل می آورد.

وی  تاکید کرد: سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری هم باید  با شرکت های طرف قرارداد  در راستای توجیه رانندگان اتوبوس و رانندگان تاکسی به منظور  خدمات رسانی مطلوب  به شهروندان در زمان بارندگی و یخبندان اقدام نماید.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج عنوان کرد: استقرار مخازن ماسه و نمک هم در سطوح شیبدار سطح شهر هم یکی دیگر از اقدامات است که بزودی این مخازن در نقاط شیبدار تعبیه خواهد شد.لینک اصل خبر در سایت شهرداری سنندج

    منبع خبر

    شهرداری سنندج

    شهرداری سنندج یک شهرداری در شهر سنندج می باشد

      نظرات