دیدار اعضای هیات مدیره سازمان با مسئول سازمان بسیج مهندسی عمران و معماری اصفهان به مناسبت گرامی داشت هفته بسیج

دیدار اعضای هیات مدیره سازمان با مسئول سازمان بسیج مهندسی عمران و معماری اصفهان به مناسبت گرامی داشت هفته بسیج

به مناسبت هفته گرامی داشت بسیج، اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان با حضور در محل بسیج مهندسین استان اصفهان با مهندس حمزه مسئول سازمان بسیج مهندسی عمران و معماری اصفهان دیدار نمودند.

در این دیدار مهندس عسکری ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج، ابراز امیدواری نمودکه همکاری های نظام مهندسی و بسیج در جهت ارتقا کیفیت ساخت و ساز و علمی مهندسین، توسعه یابد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان با اشاره به برگزاری شایسته هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره از  هیات نظارت و اجرایی انتخابات تقدیر و تشکر نمود و افزود : در این دوره شاهد تشکیل یک هیات مدیره همدل و همسو جهت پیشبرد امور و رسیدن به اهداف متعالی نظام مهندسی هستیم ولی به این معنا نیست که در هیات مدیره تضارب افکار و بحث بر روی موضوعات مختلف  وجود ندارد، در تمامی جلسات بحث و بررسی در مورد مسائل به صورت بسیار تخصصی و منطقی انجام می شود و تا حاضرین در جلسه به اقناع نرسند هیچ موردی تصویب نمی شود. ایشان افزود : هیات مدیره استان اصفهان اولین هیات مدیره در کشور بود که بعد از انتخابات بلافاصله تشکیل جلسه داد و اعضای هیات رئیسه آن مشخص و آغاز به کار نمودند، در حالی که برخی از استان ها با گذشت چند ماه از انتخابات هنوز نتوانسته اند حتی تشکیل جلسه بدهند.

مهندس عسکری با تاکید براینکه در دوره های مختلف همواره نظام مهندسی اصفهان پیشتاز و الگو  بوده است گفت :  امیدوارم با کمک تمام اعضای هیات مدیره بتوانیم در پیشبرد اهداف نظام مهندسی در کل کشور اثر گذار باشیم .  ایشان انتصاب وزیر جدید راه و شهرسازی را که آشنا به امور نظام مهندسی و عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان نیز هست نقطه عطفی جهت تعالی مجدد سازمان دانست و بیان داشت : پیگیر هماهنگی های لازم  جهت دیدار با ایشان هستیم تا بتوانیم با کمک جناب مهندس اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی دغدغه مهندسان برای اشتغال و نحوه ارایه خدماتشان را برطرف نمائیم.

مهندس حمزه مسئول سازمان بسیج مهندسی عمران و معماری اصفهان با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول و تولد پیامبر گرامی اسلام، هفته بسیج را به همه مهندسان تبریک و با بیان این فرمایش مقام معظم رهبری که : بسیج یعنی حضور بهترین و بانشاط ترین و با ایمان ترین نیروهای عظیم ملت در میدان هایی که برای منافع ملی، برای اهداف بالا، کشورشان به آنها نیاز دارد. از حضور هیات مدیره جدید سازمان در این دیدار تشکر نمود.

ایشان با تاکید بر وجود پتانسیل های خوب علمی و مهندسی در مجموعه بسیج مهندسین گفت : از شما میخواهم تا بسیج مهندسین را یک مجموعه جدا از نظام مهندسی ندانید، زیرا اکثریت اعضای ما عضو نظام مهندسی هستند و ما نیز خودمان را جزیی از سازمان میدانیم و با این توانایی ها می توانیم کمک و یاری رسان نظام مهندسی باشیم، ما اعتقادمان این است که بسیج مهندسین می تواند به عنوان یک بازوی قوی علمی، فکری، اجرایی و قابل اطمینان در کنار هیات مدیره  ایفای نقش نماید. کما اینکه در گذشته همواره بسیج در کمیسیون ها ، همایش های مشترک ، دوره های آموزشی و ... حضور مستمر و تاثیر گذاری داشته است.

مسئول سازمان بسیج مهندسی عمران و معماری اصفهان از چاپ کتاب های متعدد از جمله کتاب شاهکارهای مهندسی در زمان دفاع مقدس که توسط مهندسین به انجام رسید است خبر داد و گفت : امیدواریم با مساعدت هیات مدیره و ریاست سازمان این کتاب ها در اختیار اعضا قرار گیرد. وی تهیه چندین قسمت پویا نمایی ترویجی و فرهنگی، اپلیکیشن های آموزشی، برگزاری دوره های آموزشی حضوری و مجازی با ارایه مدرک فنی و حرفه ای،  انجام طراحی محاسبه و نظارت برای ساخت و ساز در مناطق محروم تحت عنوان اردوهای جهادی و برگزاری دوره های آموزشی در مبحث پدافند غیر عامل را از جمله فعالیت های بسیج مهندسین بر شمرد.

مهندس حمزه با بیان اینکه همواره دو مطالبه از نظام مهندسی داریم گفت : اولین مطالبه گری ما خواسته و انتظارات مردم است که متاسفانه در دوره های مختلف به عنوان افراد و خدمات گیرندگان نظام مهندسی ، مغفول مانده اند و به جلب رضایت آنها از خدمات مهندسان  پرداخته نشده است،  از ریاست سازمان درخواست میکنیم سیستم را راه اندازی نمایند تا روزانه میزان رضایتمندی مردم از خدمات سازمان چک شود.   سپس به مطالبات مهندسین توجه ویژه عنایت شود زیرا آنان میخواهند بابت خدماتی که میدهند بهره خوبی را ببرند و پیگیرمطالبات صنفی این عزیزان نیز هستیم .  بسیج مهندسین می تواند هم نقش بازوی کمک رسان به سازمان را داشته باشد و هم مجموعه مطالبه گر در موارد ذکر شده باشد .

در این دیدار که اعضای هیات مدیره، بازرسان سازمان و تعدادی از مهندسین بسیجی پیشکسوت نیز حضور داشتند موارد زیر به صورت اجمالی مورد بحث و بررسی قرار گرفت :

- اعلام آمادگی و استقبال از برگزاری دوره های آموزشی مشترک

- آماده همکاری در زمینه برگزاری مشترک دوره های بین المللی انرژی های نو

- درخواست از بسیج مهندسان جهت اطلاع رسانی بیشتر و کامل تر از خدمات در حال ارایه

-  آمادگی سازمان برای اختصاص قسمتی از سایت به فعالیتهای بسیج مهندسان

- توسعه روابط دو سویه بین سازمان وکارگروه های تخصصی بسیج مهندسین  و ممانعت از موازی کاری

- استفاده اعضای سازمان از دوره های مجازی بسیج و استقبال شهرستان ها از این دوره ها

- همکاری دوجانبه جهت برگزاری دوره های آموزشی مبحث ۲۱ و پدافند غیرعامل برای اعضای سازمان

- استقبال نظام مهندسی از نرم افزارهای آموزشی و مهندسی تهیه شده توسط بسیج مهندسین

- تشکیل کمیسیون های مشترک

- حضور بیشتر بسیج مهندسین در کمک رسانی و بازسازی مناطق زلزله زده

- تلاش هرچه بیشتر جهت ترویج روحیه و اخلاق بسیجی در میان مهندسان

- انتقال مدیریت بسیجی دوران انقلاب و دفاع مقدس به نسل جدید

- ورود بسیج مهندسان در آموزش مردم جهت شناخت بیشتر مقررات ملی ساختمان و نقش نظام مهندسی در ساخت و ساز  ایمن و صیانت از سرمایه های ملی

- دخالت فنی تخصصی  بسیج مهندسان جهت رفع بحران کم آبی و برگشت آب زاینده رود

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان یک انجمن در شهر اصفهان می باشد

   نظرات