با تلاش محیطبانان شهرستان دالاهو :
  
  کشف وضبط اجزای لاشه یک راس کل وحشی در منزل شکارچی متخلف

با تلاش محیطبانان شهرستان دالاهو : کشف وضبط اجزای لاشه یک راس کل وحشی در منزل شکارچی متخلف

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، محیط بانان شهرستان دالاهو موفق به کشف بیش از ۲ کیلوگرم گوشت کل وحشی از منزل متخلف شکار غیر مجاز شدند.

آزاد شیخ ویسی رئیس اداره محیط زیست شهرستان دالاهو در این خصوص گفت: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت مجرمانه یک متخلف، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست  شهرستان دالاهو به تحقیق در این رابطه مشغول شدند . نیروهای یگان ،پس از کسب اطمینان از بروز تخلف موضوع را با مقام قضایی در میان گذاشتند و پس از اخذ نیابت قضایی وارد منزل مظنون شده و به تفتیش  منزل وی پرداختند . در جریان بازرسی از منزل متخلف حدود دو کیلوگرم گوشت شکار کشف و ضبط گردید .


شیخ ویسی در ادامه گفت: در این رابطه یک نفر بازداشت و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید .

متهم در جریان مراحل بازپرسی منکر هرگونه تخلفی بوده ، بنابراین با درخواست اداره محیط زیست دالاهو و دستور مقام قضایی گوشت کشف شده جهت بررسی به آزمایشگاه دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست کشور ارسال گردید .

آزمایشگاه پس از انجام آنالیز و تست های تخصصی اعلام نمود گوشت کشف شده متعلق به بز وحشی می باشد .

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری دالاهو، دادگاه بر اساس گزارش ضابطین قضایی، کیفرخواست صادره، تحقیقات بعمل آمده و نتیجه آزمایش انجام شده، دفاعیات بلاوجه متهم و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهم را محرز و مسلم دانست .

بنابراین دادگاه متهم را به جرم شکار غیرمجاز حیوان وحشی به پرداخت جزای نقدی محکوم نمود .

وی در پایان گفت: متهم می بایست بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، مبلغ یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز کل وحشی را نیز به حساب دولت واریز نماید.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه

  منبع خبر

  اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه

  اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه یک سازمان دولتی می باشد

   نظرات