فرهنگ الهی کمک به دیگران باید روز به روز در جامعه اسلامی ما تقویت شود

فرهنگ الهی کمک به دیگران باید روز به روز در جامعه اسلامی ما تقویت شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری در پنجمین جلسه عمومی هیئت امنای مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر شیراز و جمعی از خیرین برگزار شد،
خاطرنشان کردند: مردم خیر شیراز گوی سبقت در کمک به هم نوعان را از هم ربوده‌اند و هرگز از اینکه به سمت انجام کارهای خیر هادی دیگران باشند را مضایقه نکرده ‌اند.
ایشان در ادامه با قدردانی از توجه خیرین نیک‌اندیش به امور خیر، گفتند: شیرازی‌های عزیز و در یک معنا فارسی‌ها همیشه در امور خیر پیشتاز بوده‌اند هرچند همه ایران اسلامی وطن ما است اما مشارکت مردم فارس در امور خیر مثال‌زدنی است.
رئیس هیئت امنای مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز با بیان اینکه ما مکتبی داریم که فرهنگ جامع با ابعاد بسیار گسترده دارد، تصریح کردند: اگر دیگران هم بهره‌ای دارند از این مکتب استفاده کرده‌اند و از آن گرفته‌اند، حتی اگر به نام خودشان ثبت کرده باشند.
ایشان با تاکید بر اینکه گام نخست در فرهنگ اسلامی این است که همه چیز را از خدا بدانیم، بیان کردند: هرکار خیر و هر انفاقی و هر رسیدگی به کار دیگران و هر توفیقی، همه از خدا است و تاکید اسلام، کمک به نیازمندان و تکریم و مهربانی کردن به یکدیگر است و این مهم باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
مسئول معظم حوزه علمیه رضویه شیراز با اشاره به اینکه امروز در جامعه نیازمند ارتقاء بینش افراد و سطح معلومات آنها هستیم، عنوان کردند: یکی از روشها برای رسیدن به این هدف، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است که در این زمینه زیاد توصیه می‌شود.
مُعظمٌ لَه با اشاره به اینکه خداوند دین خود را با کتاب آسمانی بر مردم نازل کرده است، افزودند: اگر کتابی که برای مطالعه انتخاب می‌شود بدون آگاهی و مشورت باشد و کتاب خوبی نباشد تضییع وقت شده است لذا برای جلوگیری از تضییع وقت، قبل از خواندن یک کتاب باید با اهل کتاب مشورت کرد و حتی در حین مطالعه هم بهتر است نسبت به یادداشت نکات و نکته‌برداری اقدام شود.
ایشان با تاکید بر اینکه صداقت و امانت دو نکته مهم و سفارش شده از سوی دین اسلام است، بر ملزم دانستن افراد بر صدق و امانتداری تاکید کردند و گفتند: بسیاری از مشکلات جامعه از عدم رعایت این دو مهم نشات می‌گیرد و اینها حتی از نماز شب و تهجد هم مهم‌تر است و باید رعایت این دو نکته در جامعه به فرهنگ تبدیل شود.
رئیس هیات امنای مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز فارس، توجه به ترویج فرهنگ رعایت حقوق و توجه به نظم در جامعه را توسط این مجمع ضروری دانستند و تاکید کردند: این موارد، مورد تاکید و سفارش دین و فرهنگ دینی ما است که باید برای نهادینه کردن آنها در جامعه بیش از پیش تلاش شود.
ایشان با اشاره به شعار شهردار شیراز مبنی بر توسعه شیراز با محوریت انسان‌‌ها، تصریح کردند: توجه به فرهنگ جامعه و ایجاد فرهنگسراها و سراهای فرهنگ مهربانی و ترغیب مردم به اهدای وسایلی که در منزل به آن نیاز ندارند و جلوگیری از انبارکردن آنها و تامین نیاز دیگر شهروندان با استفاده از همین وسایل را از جمله اقدامات خوب مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز دانستند.
حضرت آیت‌الله دستغیب با اشاره به اینکه دیوارهای مهربانی پیش از این، در فضایی باز ایجاد شد و مردم نسبت به گذاشتن نیازهای دیگران اقدام می‌کردند که صورت خوبی نداشت و چهره شهر را نازیبا کرده بود، بیان کردند: ایجاد سراهای فرهنگ مهربانی در حال حاضر به صورت رسمی باعث شده متولیان امر، روز به روز با افکار نو، زمینه مشارکت افراد بیشتری را در امور خیر فراهم کنند و با وجود این سراها نه تنها کمک‌های مردمی جمع‌‌آوری می‌شود بلکه علاوه بر تامین نیاز دیگران و پیشبرد و تحقق اهداف مجمع، احساس شادمانی در مردم هم ایجاد می‌شود.
ایشان درپایان تاکید کردند: فرهنگ الهی کمک به دیگران باید روز به روز در جامعه اسلامی ما تقویت شود زیرا بنا بر سفارشات الهی، هدیه باید با محبت و مهر اهدا شود و چه بهتر که هدایای نیازمندان در سراهای فرهنگ مهربانی جمع‌آوری و با محبت به آنها اهداء شود. لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات