شهردار شیراز نشان شهروند افتخاری شهر شیراز را به استاد حسین علیزاده اعطا کرد

شهردار شیراز نشان شهروند افتخاری شهر شیراز را به استاد حسین علیزاده اعطا کرد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور شامگاه جمعه شانزدهم آذرماه در این آیین که با حضور اساتید و هنرمندان برجسته موسیقی کشور و استان، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل مرکز موسیقی کشور، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد، اعلام کرد: «با افتخار» و به‌پاس خدمات بسیار استاد حسین علیزاده به موسیقی کشورمان، زحمات فراوان در عرصه موسیقی، کسب افتخارات بین‌المللی، ویژگی‌های بارز اخلاقی و انسانی و عشق و علاقه خاص استاد علیزاده به شهر شیراز، نشان «شهروند افتخاری شیراز» را از طرف مردم فرهنگ‌دوست و هنرپرور و مهمان‌نواز شیراز به این هنرمند اعطا می‌کنم.
شهردار شیراز با اعلام این‌که مجموعه مدیریت شهری در برنامه‌های خود نگاهی ویژه به عرصه فرهنگ و هنر دارد، خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز آمادگی خود را برای همکاری با هنرمندان و فرهیختگان اعلام می‌کند.
وی با اشاره به ظرفیت و هویت فرهنگی شیراز گفت: شیراز شهری است که هر کوچه و خیابانش بیانگر هویت ایران سربلند است و روحش روح ایران‌زمین است.
مهندس اسکندرپور با اشاره به اینکه در همه دنیا، سعدی و حافظ را به‌عنوان نماینده روح بلند ایرانی می‌شناسند، خاطرنشان کرد: شیراز این ظرفیت را دارد که محل برگزاری رویدادهای بین‌المللی فرهنگی و هنری باشد.
شهردار شیراز با بیان اینکه ثروت مردم این کلانشهر داشته‌های فرهنگی آنان است، افزود: در شیراز نیاز نیست برای تولید اشتغال کارخانه بزنیم، کافی است با نگاهی متفاوت به حوزه فرهنگی و گردشگری فرصت‌هایی را ایجاد کنیم تا این شهر محل برگزاری رویدادهای بین‌المللی باشد.
مهندس اسکندرپور ضمن اشاره به استاد حسین علیزاده گفت: این استاد گرانقدر مردی از جنس فرهنگ، ادب و هنر موسیقیایی است.
وی افزود: از مردی می‌گویم که از کوچه‌پس‌کوچه‌های خیابان خیام تا دبستان حافظ، از خیابان خواجه نظام‌الملک تا هنرستان موسیقی و دانشگاه تهران، و از صدها کوچه و دیار این شهر عبور کرد تا موسیقی این مرز و بوم را تعالی بخشد.
شهردار شیراز سپس خالق «سلّانه» و «ترکمن» را هنرمندی خواند که با موسیقی روز دنیا آشناست و با شجاعت تمام در عرصه‌های تازه‌ هنر گام می‌نهد.
به گفته‌ شهردار شیراز، «او هنرمندی نوگرا و صاحب تفکر است و بی‌شک از نام‌های ماندگار موسیقی ایران خواهد بود.»
وی در ادامه با تمجید از اثر درخشان «نی‌نوا» افزود: نی‌نوا برای ایرانیان ماندگار است و فرقی نمی‌کند که اهل موسیقی باشید یا نه، نی‌نوا برای مردم آشناست، چون با آن زندگی کرده‌اند.
به گفته‌ شهردار شیراز، استاد علیزاده همان کسی بود که مهر و علاقه مردمش را به افتخارات بین‌المللی ترجیح داد و بزرگ‌ترین افتخارش را «مهر و دوستی» ایرانیان اعلام کرد.
اسکندرپور در پایان با تاکید بر اینکه استاد حسین علیزاده افتخار ایران‌زمین است، آرزو کرد که «این مرزوبوم از نیک مردانی چون ایشان که ثروت واقعی کشورند، فزون تر شود.»
  • افتخار می کنم که شهردار شیراز این درک از هنر و شهر هنرپرور خود دارد
استاد حسین علیزاده پس از کسب نشان شهروند افتخاری شهر شیراز از سوی شهردار گفت: من حس می کنم یک بار دیگر متولد شدم و نتوانستم جلوی اشک خود را بگیرم. من افتخار می کنم که شهردار شیراز این درک از هنر و شهر هنرپرور خود دارد.
آهنگساز و نوازنده‌ چیره‌دست تار و سه‌تار با اشاره به اینکه یاد روزهایی می افتم که نشان شوالیه را گرفتم، افزود: من آن روز می دانستم که افتخارات بزرگتری نصیب من خواهد شد و آن افتخار بزرگتر این است که امروز شیرازی شدم. باید با افتخار بگویم که بالاخره حق به حق دار رسید.
استاد علیزاده ضمن یادآوری روزهای نخست فعالیت خود، اضافه کرد: اولین فعالیت های موسیقی خود را از حافظیه و در شیراز شروع کردم. امشب دوباره در شهر زیبای شیراز متولد شدم و خوشحالم که شهروندان شیرازی من را به آغوش خود پذیرفتند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات