دود توقف اجرای خطوط بی.آر.تی به چشم همه مردم می‌رود

دود توقف اجرای خطوط بی.آر.تی به چشم همه مردم می‌رود

دود توقف اجرای خطوط بی.آر.تی به چشم همه مردم می‌رود

نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امروز توسعه خط بی.آر.تی به هر دلیل متوقف ‌شده است که دود آن به چشم همه می‌رود زیرا اگر برای ترافیک شهر چاره‌اندیشی نکنیم، آلودگی هوا و ترافیک برای مردم مشکلات جدی ایجاد می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حمیدرضا موحدی‌زاده در ارتباط با توسعه خطوط بی.آر.تی در مشهد اظهار کرد: خطوط بی.آر.تی مشهد مصوبه شورای عالی ترافیک کشور را دارد و باید اجرا شود از طرفی از لحاظ قیمتی قابل قیاس با احداث خطوط قطار شهری نیست اما می‌تواند مسافر زیادی را جابه‌جا کند.
وی افزود: با شرایط فعلی و افزایش نرخ ارز، هر کیلومتر قطارشهری حدود ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد و این در حالی است که کل عوارض دریافتی شهرداری در طی یک سال ۳۵۰ میلیارد تومان است و احداث یک کیلومتر بی.آر.تی ۱.۵ میلیارد تومان هزینه دارد.
موحدی‌زاده بیان کرد: البته خطوط بی.آر.تی ممکن است چون عرض معابر ما استاندارد نیست، برای کسبه مشکلاتی ایجاد کند و ما نیز نمی‌خواهیم به منافع مردم عادی ضربه‌ای وارد شود.
نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: امروز این طرح به هر دلیل متوقف‌شده است که دود آن به چشم همه می‌رود زیرا اگر برای ترافیک شهر چاره‌اندیشی نکنیم، آلودگی هوا و ترافیک برای مردم مشکلات جدی ایجاد می‌کند و درمجموع معتقدیم در گسترش خطوط بی.آر.تی باید مردم را با آگاهی سازی قانع کنیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات