ضرورت تخصیص مالیات بر ارزش افزوده براساس جمعیت واقعی

شهردار کرمان تاکید کرد:


ضرورت تخصیص مالیات بر ارزش افزوده براساس جمعیت واقعی
سرویس خبر: اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار کرمان بر تخصیص مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری کرمان براساس جمعیت واقعی تاکید کرد.
سیدمهران عالم‌زاده در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر کرمان با استاندار کرمان با بیان این‌که علاوه بر شهروندان کرمانی، افرادی که در حاشیه شهر و روستاهای حومه کرمان زندگی می‌کنند و حتی شهروندان سایر شهرهای استان، از خدمات شهر کرمان به‌عنوان مرکز استان بهره‌مند می‌شوند، گفت: مالیات بر ارزش افزوده، براساس جمعیت ۶۰۰ هزار نفریِ سرشماری به شهرداری کرمان تخصیص داده می‌شود؛ درحالی‌که با احتساب افرادی که از خدمات مرکز استان بهره‌مند می‌شود، مالیات بر ارزش افزوده باید براساس جمعیت ۸۰۰ هزار نفری به شهرداری کرمان پرداخت شود.
وی افزود: علاوه بر خدماتی که مردم نقاط دیگر از شهر کرمان می‌گیرند، آتش‌نشانی و اتوبوس‌رانی کرمان هم به حومه شهر خدمت‌رسانی می‌کنند که این خدمات نیز باید دیده شود.
شهردار کرمان هم‌چنین ضمن تشکر از همراهی اعضای شورای اسلامی شهر کرمان گفت: هریک از اعضای شورا، به‌عنوان یک یار و همراه، در کنار شهردار هستند و تمام لوایحی که به شورا می‌رود، پس از کار کارشناسی، مصوب می‌شود.
عالم‌زاده بر تعامل دستگاه‌های مختلف با شهرداری هم تاکید کرد و گفت: برخی دستگاه‌ها بر ضوابط دورن‌بخشی خود تاکید دارند و به‌دنبال توقیف حساب‌های شهرداری می‌روند؛ درحالی‌که مسایل و مشکلات باید از طریق استانداری حل شود.
وی هم‌چنین با تاکید بر رویکرد شهروندمحوری گفت: باید رویکرد شهروندمحوری را ریل‌گذاری و پایه‌گذاری کنیم تا شوراهای بعدی و شهرداران آینده نیز از زیرساختی که در این زمینه ایجاد می‌شود، استفاده کنند.
شهردار کرمان به مشکلات مختلف شهرداری و کمبود منابع هم اشاره کرد و گفت: آنچه که در این دوره کار را راحت‌تر و تسهیل می‌کند، متانت و صبوری مردم کرمان است که کمک می‌کند بتوانیم سطح خدمت‌رسانی را افزایش داده و پروژه‌ها را به سرانجام برسانیم.


محمدرضا احمدی

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید ۰۵۶.jpg

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات