برگزاری جلسه هماهنگی تمدید تفاهم نامه بهینه سازی مصرف انرژی در سازمان

برگزاری جلسه هماهنگی تمدید تفاهم نامه بهینه سازی مصرف انرژی در سازمان

جلسه هماهنگی تمدید تفاهم نامه بهینه سازی مصرف انرژی در سازمان برگزار گردید.

در مورخ ۱۱-۹-۹۷ جلسه ای با حضور مهندس شیشه فروش مدیر کل محترم مدیریت بحران استانداری اصفهان، مهندس عسکری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان، مهندس طاهری اصل عضو هیات مدیره سازمان و مسئول کمیسیون انرژی، محیط زیست و استاندارد مصالح ساختمانی سازمان نظام مهندسی کشور و نمایندگان دستگاه های اجرایی ۲۱ گانه استان در محل سازمان نظام مهندسی جهت هماهنگی های لازم برای تمدید تفاهم نامه بهینه سازی مصرف انرژی برگزار گردید.

در این جلسه مهندس شیشه فروش اظهار داشت: باید از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی بیشتر استفاده شود و انتظار می‌رود برای اجرایی شدن تفاهم‌نامه، هر دستگاه به وظایف خود عمل نماید، می بایست تفاهم نامه به صورت کامل بررسی و نقطه نظرات به صورت مکتوب ارسال و از دستگاه‌های برتر نیز تقدیر شود .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد: در اجرای این تفاهم نامه هر دستگاه وظیفه‌ای دارد و هر کس به اندازه خودش مسئول است هر دستگاه اجرایی باید وظایف خود را برای اجرای آن لیست کرده و ارائه دهد .

مهندس شیشه فروش با اشاره به اینکه برخی مصوبات تفاهم‌نامه قبلی اجرا نشده است، افزود: عملکرد و چالش‌های اجرایی شدن مصوبات باید بررسی شود تا مشخص شود چرا بعضی مصوبات اجرا نشده است و برای آن راهکار ارائه شود .

وی با اشاره به زلزله کرمانشاه و مناطق بازسازی شده توسط دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان، گفت: با توجه به اینکه بازسازی هابا کیفیت خوبی انجام گرفته است با وجود زلزله های اخیر مشکلی برای این ساختمان ها پیش نیامده است .

مهندس شیشه فروش در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه به‌منظور بهینه‌سازی مصرف انرژی مردم باید آموزش ببینند، اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ها باید به گونه‌ای باشد که حداقل در یک مورد بازدهی کامل داشته باشد .

مهندس عسکری رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت زلزله خاموش در استان اصفهان، گفت: فرونشست زمین از جمله مهم ترین مسائلی است که باید به صورت جدی پیگیری شود .

مهندس طاهری اصل مسئول کمیسیون انرژی، محیط زیست و استاندارد مصالح ساختمانی سازمان نظام مهندسی کشور در خصوص برگزاری همایش ساختمان پایدار و انرژی و ابعاد آن در این جلسه توضیحاتی ارائه داد و بر همکاری بین ارگان‌های اجرایی استان تاکید کرد و از تشکیل کارگاه‌های تخصصی در این نمایشگاه خبر داد .

فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف برق و انرژی، استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای برگزاری همایش‌ها، بحران آلودگی هوا و افزایش کارایی موتورخانه‌ها، اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک از جمله انرژی‌های تجدیدپذیر با توجه به گپ آمایش اداره کل هواشناسی از جمله موضوعات محوری مورد نظر در برگزاری این جلسات است .

تبلیغات این تفاهم‌نامه در هر ارگان، اجرای لوایح طرح شهر خورشیدی شورای شهر و شهرداری اصفهان، اهمیت برگزاری نمایشگاه و ترویج مقررات ملی ساختمان، طرح ملی ارتقای کارایی موتورخانه‌ها و ممیزی انرژی ساختمان‌ها از جمله دیگر مباحث مورد تاکید دستگاه‌های اجرایی ۲۱ گانه استان اصفهان در این جلسه است .

در این جلسه هماهنگی‌های لازم به‌منظور تمدید تفاهم‌نامه بهینه‌سازی مصرف انرژی، برگزاری همایش ملی ساختمان پایدار و انرژی، برگزاری نمایشگاه بین المللی بهره‌وری آب و انرژی در ساختمان، صنعت و حمل‌ونقل و معرفی ساختمان‌ها برای ممیزی انرژی و ارتقای کارایی موتورخانه‌ها انجام گرفت .

دستور کار جلسه :

-  هماهنگى تمدید تفاهم نامه مذکور

- برگزارى همایش ملى ساختمان پایدار و انرژى

- برگزارى نمایشگاه بین المللى بهره ورى آب و انرژى در ساختمان، صنعت و حمل و نقل

- معرفى ساختمان ها جهت ممیزى انرژى و ارتقا کارایى موتورخانه ها

خلاصه مباحث مطروحه توسط حاضرین :

- فرهنگ سازی مدیریت مصرف برق و انرژى

- استفاده از ظرفیت دانشگاه ها جهت برگزاری همایش ها (دانشگاه می تواند برای اجرای خیلی مسائل بستر مناسبى باشد .)

- بحران آلودگی هوا و افزایش کارایی موتورخانه ها

- اجرای طرح های پژوهشی مشترک از جمله انرژی های تجدیدپذیر با توجه به گپ آمایش اداره کل هواشناسی

- مباحث تبلیغات در هر ارگان

- اجرای لوایح طرح شهر خورشیدی شورای شهر و شهرداری اصفهان

- اهمیت برگزاری نمایشگاه و ترویج مقررات ملی ساختمان

- طرح ملی ارتقا کارایی موتورخانه ها و ممیزی انرژی ساختمان ها

مهندس طاهری اصل در خصوص برگزاری همایش ساختمان پایدار و انرژی و ابعاد آن توضیحات ارائه نمود و در خصوص نحوه انجام همکاری ها اعلام نظر داشت و از تشکیل پنل های تخصصی در نمایشگاه خبر داد .

۲۱ ارگان طرف این تفاهم نامه  شامل سازمان نظام مهندسى ساختمان کشور - معاونت برق و انرژى وزارت نیرو - سازمان انرژى هاى تجدیدپذیر و بهره ورى انرژى برق - مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازى - استاندار اصفهان - مدیریت بحران استاندارى اصفهان - شوراى اسلامى شهر اصفهان - اداره کل راه و شهرسازى - شهردار اصفهان - اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان - شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان - شرکت برق منطقه اى اصفهان - شرکت توزیع برق استان اصفهان - شرکت گاز استان اصفهان

- سازمان همیارى شهردارى هاى استان اصفهان - اداره کل هواشناسى استان اصفهان - اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتى استان اصفهان - سازمان صنعت معدن تجارت استان اصفهان - دانشگاه صنعتى اصفهان - دانشگاه اصفهان - دانشگاه علوم پزشکى اصفهان می باشند .

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان یک انجمن در شهر اصفهان می باشد

   نظرات