نایب رئیس دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران:
سهم انبوه سازان در ساخت و ساز شهری افزایش یابد

نایب رئیس دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران: سهم انبوه سازان در ساخت و ساز شهری افزایش یابد

نایب رئیس دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران:

سهم انبوه‌سازان در ساخت و ساز شهری افزایش یابد


همایش تخصصی "آشنائی با مقررات ملی ساختمان و ضوابط شهرسازی" به میزبانی انجمن انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان آمل در روز دوشنبه مورخ ۹۷/۹/۱۹ برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، دکتر حسین نعمتیان در این همایش اظهار داشت: با توجه به سهم حدود ۲۰ درصدی ساخت و ساز شهری توسط انبوه سازان، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برای افزایش این سهم و حمایت از انبوه سازان در کنار سازندگان قرار دارد و از آنها حمایت می‌کند .

وی افزود: تمام تلاش سازمان، شهرداری ها و اداره کل راه و شهرسازی مبنی رعایت مقررات ملی ساختمان، با هدف دستیابی به ساختمانی مقاوم در برابر زلزله، ایمن، راحت و زیبا است .

نایب رئیس دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، گفت: یکی از موارد مهم در احداث ساختمان ها و ملاک برای تشخیص ساختمان مهندسی ساز، اجرای وال پست است که رعایت و اجرای این موضوع توسط برخی از سازندگان ما جدی گرفته نمی‌شود و لازم است طبق دستورالعمل ها در این زمینه ورود جدی داشته باشیم .

نعمتیان در پایان خاطرنشان کرد: هیات مدیره سازمان در تلاش است که ارتقا و به روز رسانی دانش اعضا، به بهترین نحو انجام شود و برگزاری این همایش گامی مهم در اجرای این هدف است؛ از مجموعه انجمن انبوه سازان آمل کمال قدردانی را دارم.

غفلت از جایگاه مهندسی در اعتلای تمدن ایرانی

همچنین رئیس اداره توسعه مهندسی و نظارت بر مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی مازندران در این همایش اظهار کرد: جایگاه مهندسی در اعتلای تمدن ایرانی، مورد غفلت قرار گرفته است .

دکتر موتمنی با اشاره به شاهکارهای مهندسی ایرانی اعم از بناها، پل‌ها، قنات‌ها و دیگر موارد، افزود: اگر سازندگان ایرانی فقط قنات‌‌ها را ایجاد نمی‌کردند امروز نامی از یزد، کرمان، نیشابور و دامغان نبود .

وی با بیان اینکه  ۴۰ سال قبل آسیبی بر علوم انسانی وارد شد و امروز علوم مهندسی را تحت‌الشعاع قرار داده است، گفت: تمام نخبگان دانش‌آموزی به رشته‌ های پزشکی ارجاع داده می‌شوند و آینده از مهندسی بالنده، خالی می‌شود .

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران یک انجمن در شهر ساری می باشد

   نظرات