شهرهای جدید بهترین گزینه تامین مسکن اقشار متوسط کشور هستند

شهرهای جدید بهترین گزینه تامین مسکن اقشار متوسط کشور هستند

به گزارش  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی  مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در جلسه امضای تفاهم‌نامه بین شرکت‌های عمران شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر و همچنین اندیشه با شرکت‌های منطقه‌ای سرمایه‌گذاری بانک مسکن با بیان اینکه این شرکت از ابتدای شکل‌گیری مجموعه شهرهای جدید از شرکای استراتژیک ما به شمار می‌رفته است گفت: قطعا این همکاری تا کنون منجر به ایجاد واحدهای مسکونی فاخری در شهرهای جدید شده و ما همچنان تمایل داریم با امضای تفاهم‌نامه‌های جدید این زمینه همکاری را مجددا فراهم کنیم.

طاهرخانی در ادامه با اشاره به برنامه شرکت عمران شهرهای جدید در ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ به عنوان یکی از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: خوشبختانه این موضوع مورد تایید رئیس‌جمهوری نیز قرار گرفته و امید است با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری بانک مسکن هرچه سریعتر بخش عمده‌ای از آن محقق شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین درخصوص نقد دولت از کیفیت امور در ساختمان‌سازی و مشکلات موجود در خروجی‌های نظام مهندسی ساختمان کشور بیان کرد: انتظار داریم در چارچوب همکاری جدید ما با شرکت سرمایه‌گذاری بانک مسکن شاهد خروجی متفاوتی بوده و اقدامات را طبق استانداردهای نظام ساختمانی پیش ببریم.

این مقام مسئول در این باره اضافه کرد: امروزه مواردی چون کیفیت در ساخت، طراحی، معماری، مصرف انرژی و صرفه‌جویی آب در محلات مسکونی موضوعاتی هستند که در دنیا تجربه شده‌اند اما متاسفانه هنوز وارد ایران نشده و در امور عمرانی مورد توجه قرار نمی‌گیرند، امری که انتظار داریم با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری بانک مسکن در این فرآیند پیش برده و الگویی برای سایر سازندگان باشیم.

وی در ادامه سخنان خود مخاطب اصلی این واحدهای مسکونی را اقشار متوسط اجتماعی اعلام کرد و افزود: طبق مذاکرات انجام شده و تغییر استراتژیک رویکرد بانک مسکن در این حوزه، شهرهای جدید زمینه بسیار مناسبی برای تامین مسکن اقشار متوسط جامعه تلقی شده‌اند چراکه بستر کار در آن‌ها آماده‌تر از سایر نقاط بوده و تحقق اهداف در آن‌ها طی زمان کوتاه‌تری مشاهده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید برقراری تعاملی مناسب بین طرفین را موضوع بسیار مهمی در شکل‌گیری یک همکاری گسترده دانست و افزود: استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز و همگام با محیط‌زیست برای ما از هر اقدامی در این تفاهم‌نامه مهم‌تر است هرچند که هزینه بیشتری را برای ما به همراه داشته باشد.

طاهرخانی در ادامه ایجاد ساختمان‌های با کیفیت را نتیجه اصلی استفاده از این تکنولوژی‌ها دانست و افزود: با توجه به تحولات اخیر انتظار داریم ضمن تسریع در روند امور اجرایی تحرک جدی در این حوزه اتفاق افتاده و خروجی مناسب و با کیفیتی از آن شاهد باشیم که طبق تفاهم‌نامه و برنامه‌ریزی اعلام شده پیش خواهیم رفت.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختيارى

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختيارى

    اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختيارى یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات