ایجاد ۲۰ دفتر تسهیل‌گری در مشهد/ ستاد بازآفرینی شهر مشهد تشکیل شود

ایجاد ۲۰ دفتر تسهیل‌گری در مشهد/ ستاد بازآفرینی شهر مشهد تشکیل شود

ایجاد ۲۰ دفتر تسهیل‌گری در مشهد/ ستاد بازآفرینی شهر مشهد تشکیل شود

رییس کمیسیون اقتصادی، ‌سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد ضمن اشاره به لزوم تشکیل سازمان بازآفرینی شهر مشهد، گفت: براساس مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد سازمان باز آفرینی شهری تشکیل و حداقل۲۰ دفتر تسهیل‌گری برای کمک به روند نوسازی بافت‌های فرسوده بکارگیری می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، احمد نوروزی درباره دفاتر تسهیل‌گری افزود: در بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری مشهد، شهرداری ملزم شد تا حداقل ۲۰ گروه تسهیل‌گری را بکارگیری کند و مفهوم آن این است که نوسازی بافت فرسوده با محوریت مردم انجام شود و خواسته و نظرات و خواسته آن‌ها چارچوبه طرح‌های ما برای این بافت‌ها باشد.
وی افزود: شهرداری مشهد برای دفاتر تسهیل‌گری فراخوان داده است و حدود ۷۵ مجموعه مشاور و شرکت و شخص حقیقی برای آن اعلام آمادگی کرده‌اند و مدیریت شهری در حال ارزیابی و بررسی آن است.
نوروزی با بیان اینکه باید نوسازی بافت‌های فرسوده را از توجه صرف به حوزه شهرسازی و عمرانی خارج کنیم، اظهار کرد: نوسازی یک کار عمرانی نیست بلکه یک اقدام مشارکتی و اجتماعی است که باید در حوزه معاونت اقتصادی و مشارکتهای شهرداری به آن توجه شود.
رییس کمیسیون اقتصادی، ‌سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: یک نهاد تخصصی در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده لازم بود و در همین راستا سازمان بازآفرینی شهری ایجاد می‌شود که مجوزهای وزارت کشور آن دریافت شده و اساسنامه آن نیز تصویب و به شهرداری مشهد ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: امروز ستاد بازآفرینی در استان خراسان رضوی و همچنین در شهرستان مشهد داریم اما متاسفانه ستاد بازآفرینی برای شهر مشهد نداریم که پیشنهاد می‌کنیم این ستاد مشابه تهران به ریاست شخص شهردار در مشهد تشکیل شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات