تشریح ۳۷مین جلسه شورای شهر

تشریح ۳۷مین جلسه شورای شهر

به گزارش پایگاه خبری شهرداری و شورای اسلامی شهر چناران، مهندس حمزه نظافت با تشریح موضوعات ۳۷مین جلسه شورای اسلامی این شهر، گفت: در این جلسه که با حضور ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان و تعدادی از کارشناسان این شبکه برگزار شد مباحث مختلفی پیرامون وضعیت بهداشتی شهر و تعامل بیشتر بین مجموعه مدیریت شهری و شبکه بهداشت و درمان مطرح و بررسی شد.
وی افزود: در این جلسه ضمن تاکید بر گسترش همکاری ها و تعامل فی ما بین مشکلات مرتبط با حوزه بهداشت و درمان شهرستان طرح و به بحث و بررسی گذاشته شد.
رئیس کمیسیون درآمد و بودجه شورای اسلامی شهر چناران بیان کرد: با توجه به افزایش جمعیت شهر و به تبع آن شهرستان و همچنین وجود دو شهر گلبهار و گلمکان و مراجعه مردم به تنها بیمارستان این شهرستان مشکلاتی که شهروندان به نمایندگان خویش در شورای شهر در میان می گذارند، اعم از کمبودهای بیمارستان ثامن الائمه به مدیریت شبکه بهداشت انتقال داده شد و بر رفع این کمبودها و مشکلات از جانب کلیه اعضای شورا تاکید گردید.
این عضو شورای شهر چناران اظهار داشت: از موضوعات دیگری که در این نشست مشترک بدان پرداخته شد، توسعه مراکز بهداشتی شهری همراه با تجهیزات به روز و استاندارد بود که به عنوان یکی از کمبودهای این شهر به شدت احساس می شود.
مهندس نظافت خاطر نشان کرد: یکی از مشکلاتی بیسیاری از شهروندان به صورت مشترک به مجموعه مدیریت شهری و بهداشت و درمان این شهرستان انتقال می دهند معضل رهاسازی فاضلاب خانگی و نگهداری احشام در منازل است که در این جلسه با بررسی تمام جزئیات این دو مشکل بهداشتی و رفع کامل آن از خیابان ها و معابر سطح شهر صحه گذاشته شد.
وی با بیان اینکه برخی دیگر از شهروندان از وجود حیوانات ولگرد خصوصاً در محمدوده باغ یغمایی گله مند هستند، افزود: مقرر شد از طریق تشکیل کارگروه مشترک با رعایت تمام جوانب قانونی و اتخاذ راهکار مناسب جمع آوری و نگهداری مناسب از این حیوانات مدیریت شود.
این مقام مسئول اظهار داشت: از دیگر مصوبات این جلسه برقراری کارگاههای آموزش شهروندی با استفاده از کارشناسان دو مجموعه شد که مقرر شد در اسرع وقت با فراخوانی که از شهروندان محترم انجام می گیرد، این کارگاهها به منظور ارتقای فرهنگ بهداشت شهری برگزار شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری چناران

  منبع خبر

  شهرداری چناران

  شهرداری چناران

  شهرداری چناران یک شهرداری در شهر چناران می باشد

   نظرات