ارائه جدیدترین مدل آموزشی کودکان و نوجوانان در فرهنگسراهای شهرداری کرمانشاه

ارائه جدیدترین مدل آموزشی کودکان و نوجوانان در فرهنگسراهای شهرداری کرمانشاه


بر اساس تفاهم نامه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه و موسسه پل مثبت اندیشان جدیدترین مدل آموزشی(کیو سی تی) ویژه کودکان و نوجوانان در فرهنگسراهای شهرداری کرمانشاه ارائه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، طی تفاهم‌نامه‌ای از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، در این دوره آموزشی، جدیدترین مدل آموزشی با عنوان "کیو سی تی"(QCT) ویژه کودکان و نوجوانان در رده های سنی زیر ۶ سال ۷تا ۹ سال، ۱۰ تا ۱۴ سال و ۱۵ الی ۱۸ سال اجرا می شود.

گفتنی است این مدل جدید آموزشی که برای اولین بار در ایران توسط موسسه پل مثبت اندیشان سلامت زیر نظر دکتر نبی بستان، متخصص روانشناسی و استادیار دانشگاه بعنوان مجری و مدرس این مدل آموزشی با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه برگزار می شود و از ۶ دیماه روزهای پنجشنبه در فرهنگسرای کوثر و گل نرگس برگزار می شود.

اهداف این مدل آموزشی شامل کسب مهارت های اجتماعی و هوش هیجانی، ایجاد انگیزه، ارتقاء عزت نفس و افزایش اعتماد به نفس، ایجاد تغییرات مثبت رفتاری، افزایش تعامل و ارتباط موثر و درک کار گروهی، مسئولیت پذیری و ایجاد آرامش و افزایش انگیزه و با تاکید بر مفاهیم اساسی مهارت های شخصی، اجتماعی و آموزشی برای کودکان و نوجوانان در گروههای مختلف سنی برگزار خواهد شد.

کیو سی تی، یک استراتژی و روش فعال آموزشی است که باعث ایجاد و مدیریت رفتار مثبت خواهد شد و در جهت ایجاد موقعیت منحصر به فرد برای کودکان بسیار مفید است. آموزش یادگیری مهارتهای اجتماعی بصورت گروهی با تاکید بر خلاقیت، بازی و هیجان بدون نیاز به هیج گونه ابزار و تکلیف می باشد و به مدت یک ساعت در هفته و در سطوح مختلف برگزار می شود و دارای تنوع و جذابیت مطلوبی می باشد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمانشاه

    منبع خبر

    شهرداری کرمانشاه

    شهرداری کرمانشاه یک شهرداری در شهر کرمانشاه می باشد

      نظرات