خبر های خوش شهردار یاسوج از پروژه های بزرگ عمرانی/ از زمان بهره برداری از پل چهارم و اتصال شهرک جوشکاران تا پیشرفت بزرگترین خیابان شهر یاسوج

خبر های خوش شهردار یاسوج از پروژه های بزرگ عمرانی/ از زمان بهره برداری از پل چهارم و اتصال شهرک جوشکاران تا پیشرفت بزرگترین خیابان شهر یاسوج

شهردار یاسوج گفت: ۷۰ درصد اراضی ۴۵ متری یاسوج تملک شده است.

به گزارش روابط عمومی، نستهن مقدم در برنامه زنده نگاه روز با اشاره به فعالیت‌های عمرانی در شهر یاسوج و میزان پیشرفت پروژه‌های مهم از جمله پل چهارم بشار و ۴۵ متری شهر اظهار کرد: نگاه ما به ساخت پروژه‌های عمرانی در شهر یاسوج عوارضی نیست.

شهردار مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: شهر یاسوج امروز با داشتن ۲۵۰ هزار جمعیت یک کلان‌شهر است که باید مسوولان در زمینه اعتبارات به این شهر نگاه ویژه داشته باشند.

این مسوول به مشکلاتی که در شهر به دلیل عقب‌ماندگی در طرح تفضیلی وجود دارد اظهار کرد: مدیرت شهری به همین دلیل در کارها عقب ماند و باید با سرعت این عقب‌ماندگی جبران شود چرا که برای مثال ۲۵ درصد از معابر شهر یاسوج و به عبارتی یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع از معابر شهر خاکی است.

وی یکی از پروژه‌های مهم شهری در یاسوج را پل چهارم بشار برشمرد و گفت: این پل از سال ۹۴ کار آن شروع شده است و در کم کردن بار ترافیک شهری نقش مهمی خواهد داشت که از سازه‌های خوب ساخته شده و برآورد ما این است که ۹۰ درصد از کار انجام شده و تنها کارهای تکمیلی از جمله دیوارههای حائل مانده و ساختمان پل تمام شده و از روز شنبه تیرهای بتنی و فلزی نصب می‌شود که ۴۰ درصد از تیرهای فلزی انتقال داده شده است.

مقدم گفت: در ادامه بحث ۱.۵ کیلومتر جاده دسترسی به سمت سروک را خواهیم داشت که کار از منابع داخلی آغاز شده است و با معارضان و مالکان مذاکره کرده‌ایم.

وی به پروژه مهم دیگر شهر یاسوج که ۲۸ سال معطل مانده اشاره کرد و گفت: چهل و پنج متری که ۵ کیلومتر طول دارد از جاده مهریان آغاز می‌شود و از بنسنجان و دولت آباد و زیرتل می گذرد و اگر این کار زودتر و در سال‌های قبل آغاز می‌شد هم نارضایتی مردمی کمتر بود و هم هزینه کمتری برای ساخت داشت.

وی اعتمادسازی را یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها در این پروژه دانست و گفت: اکنون که با شما صحبت می‌کنیم بحث تملک ۷۰ درصد از این پروژه به اتمام رسیده است و در سه فاز کاری انجام می شود و قطعه اول از جاده اصفهان تا بلوار کشاورز است که در هفته آینده کار جدول‌گذاری آن انجام می‌شود.

این مسوول گفت: در همین مسیر پروژه پل پنجم بشار و آماده‌سازی ۷۵۰ متر جاده از محل شهرک جوشکاران تا پل مختار را داریم که جدول‌گذاری آن شروع شده و پل موقت آن ساخته شده و در ۲۲ بهمن امسال افتتاح می‌شود.

وی افزود: این پروژه برای شهرداری ۳۲ میلیارد تومان هزینه دارد و هزینه ساخت پل چهارم بشار ۲۴ میلیارد تومان است که در تیرماه ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یاسوج

    منبع خبر

    شهرداری یاسوج

    شهرداری یاسوج یک شهرداری در شهر یاسوج می باشد

      نظرات