بهره‌برداری میدان جدید با طراحی منحصر به فرد در گرگان

بهره‌برداری میدان جدید با طراحی منحصر به فرد در گرگان

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، پیش از ظهر امروز میدان دانشجو در تقاطع انتظام واقع در بلوار دانشجو گرگان با طراحی منحصر به فرد برای خدمت بهتر به شهروندان و کاهش حوادث ترافیکی و زیباسازی منطقه به بهره‌برداری رسید.

این تقاطع جز مناطق پرخطر و حادثه‌خیز شهر گرگان بود که با اقدام به موقع شهرداری گرگان در یک اقدام تعاملی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان و حمایت‌های معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان و نگاه ویژه شورای اسلامی شهر گرگان پروژه میدان دانشجو ساخته و به بهره‌برداری رسید.

با توجه به پیوستن ۶ مسیر به این تقاطع، طراحی این میدان به صورت منحصر به فردی انجام شده تا علاوه بر برآورده کردن رویکرد ترافیکی، از نظر زیبایی و فضاسازی محیطی نیز پاسخگوی نیاز منطقه باشد.

شهردار گرگان در مراسم آیین بهره‌برداری از پروژه میدان دانشجو در بلوار دانشجو گرگان اظهار کرد: تاکنون چهار پروژه در نظر گرفته شده به مناسبت چهل سالگی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به بهره‌برداری رسیده و تا پایان سال ۳۶ پروژه دیگر نیز به بهره‌برداری خواهد رسید و یا کلنگ‌زنی خواهد شد.

عبدالرضا دادبود ادامه داد: تملک و تعریض محور برای ایجاد این میدان بسیار سخت و زمان‌بر بود اما با درایت مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر گرگان و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان این پروژه در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری رسید.

شهردار گرگان با تقدیر از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان خاطرنشان کرد: نقش هر دو عزیز در راستای تملک و تعریض محور بسیار تاثیرگذار بود.

دادبود بیان کرد: نگاه اعضای شورای اسلامی شهر گرگان به صورت عمیق به توسعه شهری است و تلاش آنها رخ دادن اتفاقات خوب برای شهر است و جا دارد که از این عزیزان هم تقدیر کنم و امیدوارم این تعامل که از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است در راستای توسعه شهر گرگان ادامه داشته باشد.

بهره‌برداری میدان جدید با طراحی منحصر به فرد در گرگان

بهره‌برداری میدان جدید با طراحی منحصر به فرد در گرگان

بهره‌برداری میدان جدید با طراحی منحصر به فرد در گرگان

بهره‌برداری میدان جدید با طراحی منحصر به فرد در گرگان

بهره‌برداری میدان جدید با طراحی منحصر به فرد در گرگان

وی با اشاره به هفته فرهنگی گرگان، اضافه کرد: در هفته فرهنگی گرگان با هدایت‌های بخش‌های مختلف فرهنگی مدیریت شهری برنامه‌های خوبی برگزار شد و خوشبختانه با همین نگاه خوشحالیم که نام این میدان به نام دانشجو نامگذاری شده است.

شهردار گرگان خاطرنشان کرد: فراخوان المان دانشجو منتشر شده و تلاش خواهد شد با همکاری دانشجویان این المان طراحی، تائید و ساخته و به بهره‌برداری برسد.

دادبود با اشاره به اجرای ساخت پروژه ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک ویلاشهر گفت: این ایستگاه هفتمین ایستگاه آتش‌نشانی گرگان خواهد بود که در اسفندماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تاکید کرد: یک زمین ۹ هکتاری در این منطقه وجود دارد که برای گردشگری در نظر گرفته شده و قرار است مجموعه کارتینگ، پیست دوچرخه‌سواری، پارک ژوراسیک و فضای شهر بازی کوچک و مسیر پیاده‌روی در این زمین ۹ هکتاری در نظر گرفته شده است.

شهردار گرگان خاطرنشان کرد: نگاه شهرداری به منطقه شمال شهر و منطقه شمال کمربندی نگاه ویژه‌ای است که برای سال آینده نیز پروژه‌های متعددی را در نظر گرفته‌ایم که امیدوارم برای مردم مبارک و منشا خیر باشد.

دادبود با اشاره به ایجاد پیست موتورسواری در گرگان گفت: این پیست یک ماه دیگر آماده و تقدیم جوانان شهر گرگان خواهد شد تا کمک کنیم به افزایش خدمات ورزشی که تاثیر مثبتی را در حوزه کاهش سوانح رانندگی در شهر هم داشته باشد.

وی اضافه کرد: شهربازی گرگان در منطقه هزارپیچ اجرا خواهد شد و مطالعات این پروژه تمام شده و منتظریم مشاور آخرین اصلاحات را انجام دهد و کلنگ این پروژه تا پایان سال به زمین زده خواهد شد.

شهردار گرگان بیان کرد: خوشحالم مردم که ما را می‌بینند امیدواری آنها بیشتر شده و ما هم معتقدیم همراهی آنها کمک زیادی را به شهرداری خواهد کرد تا پروژه‌های خوبی را اجرا کنیم.

وی گفت: همه دستگاه‌ها در حوزه مدیریت شهری موثر هستند و در کنار اختلاف‌نظرها، این وحدت و همدلی که وجود دارد می‌تواند در توسعه گرگان موثر باشد و اتفاقات خوب دو از دسترس نیست.

گفتنی است، شهردار گرگان در پایان مراسم از تلاش‌های تمامی کارکنان شهرداری گرگان به ویژه معاونت زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک، مدیر پروژه، شهردار منطقه ۳ شهرداری گرگان، معاونت شهرسازی، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و تمامی تلاشگران در راستای اجرای این پروژه تقدیر کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری گرگان

  منبع خبر

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان یک سازمان دولتی و شهرداری در شهر گرگان می باشد

   نظرات