جمالی نژاد: فرآیند تخصیص سوخت عملکردی به ناوگان باری درون شهری براساس باربرگ در حال اجراست/برگزاری دوره آموزشی تخصصی حمل و نقل ترافیک

جمالی نژاد: فرآیند تخصیص سوخت عملکردی به ناوگان باری درون شهری براساس باربرگ در حال اجراست/برگزاری دوره آموزشی تخصصی حمل و نقل ترافیک

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور اعلام کرد: با آغاز طرح یکپارچه دریافت سند حمل بار شهری و حومه ای (باربرگ)، برای نخستین بار از ابتدای دی ماه سال جاری میزان سهمیه سوخت دیزل برای ناوگان باری شهری بالای ده تن براساس باربرگ های صادر شده محاسبه و به ناوگان مذکور تخصیص داده شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد با بیان مطلب فوق افزود: از بیستم آبان ماه سال جاری اخذ باربرگ یا همان سند حمل بار شهری به ازای هر حمل بار در سطح شهر برای تمامی ناوگان باری با ظرفیت بالای ده تن الزامی شد و با توجه به توافقات صورت گرفته با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران سهمیه سوخت عملکردی براساس باربرگ های اتخاذ شده محاسبه و تخصیص می یابد و سهمیه سوخت پایه این ناوگان به مرور کاهش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: سهمیه سوخت عملکردی، میزان سهمیه ای است که براساس باربرگ های صادر شده محاسبه می شود و در صورت عدم مصرف، سهمیه باقی مانده به ماه بعد منتقل خواهد شد.

جمالی نژاد افزود: یکی از الزامات دریافت باربرگ، داشتن پروانه‌ فعالیت برای خودرو می باشد در صورتی که راننده خودرو نیز دارای پروانه اشتغال معتبر باشد، ۱۵ درصد به سهمیه سوخت عملکردی محاسبه شده افزوده می‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: به منظور تشریح جزییات موضوعات مرتبط با تخصیص سوخت عملکردی به ناوگان باری درون شهری براساس باربرگ و موضوع پایش شاخص های حمل و نقل و ترافیک شهری، دوره آموزشی تخصصی حمل و نقل عمومی و ترافیک ۱۹دی از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با حضور دبیران شورای ترافیک شهرهای استانها، نمایندگان شهرداری های مراکز استانها و مدیران عامل سازمان های حمل و نقل همگانی کشور در تهران برگزار می شود.

شایان ذکر است مالکان و رانندگان ناوگان برای دریافت پروانه فعالیت و اشتغال می توانند به سایت www.utcms.ir مراجعه نمایند.

مالکان و رانندگان ناوگان باری از دو روش مراجعه به اپلیکیشن تلفن همراه و یا وب سایت به نشانی www.BaarBarg.ir می توانند به ازای هر حمل بار در سطح شهر اقدام به دریافت باربرگ نمایند. همچنین خودروهایی که درجا کار می‌کنند یا مبدا و مقصدهای متعددی دارند، می توانند باربرگ روزانه دریافت نمایند. باربرگ روزانه برای فعالیت های حمل بار طی یک روز مشخص صادر می شود و یک روز اعتبار دارد.

فعالان بخش حمل ونقل بار درون شهری در سراسر کشور می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر به سامانه باربرگ به نشانی www.BaarBarg.ir مراجعه یا با شماره ۷۵۴۹۲۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل کنند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات