ایجاد منطقه قرمز، زرد و سبز تردد ناوگان حمل و نقل بار درون شهری/ ۷۰  ...

ایجاد منطقه قرمز، زرد و سبز تردد ناوگان حمل و نقل بار درون شهری/ ۷۰ ...

ایجاد منطقه قرمز، زرد و سبز تردد ناوگان حمل ونقل بار درون شهری/ ۷۰ ایستگاه تخلیه بار در نقاط پرترافیک شهر ایجاد شده است

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای شهرداری مشهد گفت: در راستای کاهش ترافیک و آلودگی هوا برای ناوگان حمل و نقل بار درون شهری سه منطقه قرمز، زرد و سبز در شهر مشهد ایجاد شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حسین مختاری افزود: براساس این طرح، تردد در محدوده قرمز شهر که شامل محدوده مرکزی و معابر اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) است تنها با اخذ مجوز از سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری مشهد امکانپذیر است.
وی اضافه کرد: تردد خودروهای سنگین و نیمه سنگین در محدوده زرد حدفاصل محدوده قرمز تا رینگ بزرگراهی از ساعت۱۱ الی ۱۵ و ۱۸الی ۲۲ ممنوع و تردد در محدوده سبز خارج از رینگ بزرگراهی از ساعت ۱۸ الی ۲۲ ممنوع و در بقیه ساعات به شرط داشتن مجوزهای تردد امکان پذیر است.
مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای شهرداری مشهد ادامه داد: سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای شهرداری مشهد با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و لازم، برقراری زمان مجاز تردد خودروهای باری، جابه جایی و مکان‌یابی مناسب برای تاسیسات و تجهیزات مربوط به حمل بار در شهر و ساماندهی نرخ نامه و تعرفه حمل بار طی سال‌های اخیر گام‌های موثری در مدیریت ناوگان بار در سطح شهر مشهد برداشته است.
وی با بیان اینکه برای جلوگیری از ایجاد گره ترافیکی حین تخلیه و بارگیری و توقف وسایل نقلیه باری اقدام به ایجاد ایستگاه‌های تخلیه بار شده است، اظهار کرد: در این راستا تاکنون ۷۰ ایستگاه تخلیه بار در سطح شهر مشهد احداث شده است.
مختاری ادامه داد: همچنین از ابتدای سال ۹۴ تاکنون ۵ توقفگاه ناوگان باری با ظرفیت۱۲۵۰ خودروی سنگین و ۱۱۰ خودروی باری سبک در مساحتی بالغ بر ۶۸۰۰۰ متر مربع احداث و به بهره برداری رسیده است.
مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری مشهد گفت: یکی از مهم‌ترین عللی که موجب خرابی زودرس روسازی معابر و تحمیل خسارت به پل‌ها می‌گردد، اضافه‌بار انواع وسایل نقلیه باری نسبت به بار مجاز است،که دراین راستا با نظارت هر چه بیشتر از تخریب زیرساخت‌های شهری ناشی از اضافه بار وسایل نقلیه بار جلوگیری خواهد کرد.
وی ادامه داد: این سازمان همچنین در راستای نظارت بر ناوگان حمل و نقل بار درون شهری هم‌اکنون با ۱۰خودروی بازرسی بر فعالیت‌های حوزه حمل و نقل بار نظارت می‌کند.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات