برگزاری کارگاه آموزشی حرکات اصلاحی در محیط کاردر شرکت برق منطقه ای سمنان

برگزاری کارگاه آموزشی حرکات اصلاحی در محیط کاردر شرکت برق منطقه ای سمنان

با حضور معاون منابع انسانی و تعدادی از کارکنان و کارشناسان شرکت برق منطقه ای سمنان ، کارگاه آموزشی حرکات اصلاحی در محیط کار درسالن اجتماعات این شرکت برگزار شد .

دکتر حوریه گلینی، مدرس این دوره با اشاره بر لزوم رعایت اصول ایمنی و سلامت در طول ساعات کار بیان داشت : در صورتی که افراد بتوانند تمام قسمتهای بدن خود اعم از سروگردن، شانه ها، لگن و ستون فقرات را در جایگاه اصلی خود قرار دهند علاوه کسب حالتی زیبا، میزان کشش و فشار وارده بر بدن را به حداقل ممکن رسانیده وکارایی و توانمندیهای خود را به حداکثر می رسانند.

وی با تشریح مشکلات ناشی از عدم رعایت اصول صحیح نشستن در هنگام کار و همچنین کار با رایانه به ارائه راهکارهایی جهت رفع این مشکلات پرداخت .

دکتر کلینی با بیان شیوه های صحیح  نشستن روی صندلی، خوابیدن، بلند کردن اجسام سنگین افزود : رعایت اصول نشست و برخواست ، نقش بسیار موثری در سلامت جسمانی افراد و بویژه کارمندان  و کسانی که مدت‌ زمان طولانی بر روی صندلی می‌نشینند، ایفا خواهد کرد.

همجنین در این دوره آموزشی ، مباحثی چون ناهنجاری های حرکتی قوز کمر، سر رو به جلو، سر کج، شانه های افتاده، زانوهای ضربدری ، اختلالات وضعیت اندام ها تشریح و تمرینات علمی با رویکرد پیشگیری و اصلاح در خصوص ناهنجاریهای اسکلتی و عوامل ناشی از فقر حرکتی به همراه تغییرات اندام تحتانی ( لگن، زانوی پرانتزی و ضربدری و کف پای صاف) ارائه گردید .

لینک اصل خبر در سایت شرکت برق منطقه ای سمنان

  منبع خبر

  شرکت برق منطقه ای سمنان

  شرکت برق منطقه ای سمنان

  شرکت برق منطقه ای سمنان یک شرکت در شهر سمنان می باشد

   نظرات