تلاش آتش نشانان در ۴۸ ساعت گذشته به ۸۵ عملیات رسید

تلاش آتش نشانان در ۴۸ ساعت گذشته به ۸۵ عملیات رسید

۵۹ عملیات اطفای آتش سوزی علفزارها و جنگل توسط آتش نشانان شهر باران تنها در دو روز گذشته

۱۲۵ رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت،  آتش نشانان و تیم های امدادی ۱۴ ایستگاه آتش نشانی رشت بهمراه تمامی افسران ارشد بواسطه شدت وزش باد گرم و همچنین عملیات های ممتد و پیشرو در آماده باش کامل بسر بردند.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت، ضمن خداقوت به تمامی آتش نشانان که در چند روز گذشته بطور آماده باش و بسیار فشرده در خدمت به شهروندان از هیچ خدمتی دریغ نداشتند، افزود:  مرکز کنترل ۱۲۵آتش نشانی در ۴۸ ساعت گذشته پاسخگوی بالغ بر۲ هزار و ۱۶۴ تماس شهروندان رشتی بوده اند.

وی با بیان اینکه اطفای آتش سوزی علفزارها بواسطه شدت و پراکندگی آتش یکی از سخت ترین و نفس گیر ترین عملیات هاست افزود: ۵۹ عملیات اطفای آتش سوزی علفزارها که در بسیاری از موارد جنب منازل مسکونی گزارش شده با تلاش و همت آتش نشانان مهار شد که خوشبختانه به هیچ سازه ای اعم خانه و املاک تجاری آسیبی نرسید.

مومنی در ادامه گفت: ۶ مورد بازدید ایمنی و پیشگیری از سقوط اجسام از ساختمان ها را دیگر عملیات های صورت گرفته در دو روز گذشته نام برد که به حمد ا... هیچ گونه آسیب جانی و مالی گزارش نشد.

همین گزارش حاکی است:۳ مورد عملیات اطفای آتش سوزی منزل مسکونی، ۳ مورد آتش سوزی تجاری، ۶ عملیات نجات محبوس شدگان در منزل مسکونی و آسانسور، یک مورد واژگونی خودرو و همچنین ۷ مورد عملیات های ایمنی و نجات  از دیگر فعالیت های آتش نشانان عنوان گردید.

شایان ذکر است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان بوده که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری؛ ۱۶ افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات