لزوم برگزاری جلسات اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در حوزه آب با بهره...

فرماندار شهرستان بم در جلسه سازگاری با کم آبی این شهرستان بر لزوم برگزاری جلسات اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در حوزه آب با بهره برداران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، جلسه سازگاری با کم آبی(شورای حفاظت از منابع آب) شهرستان بم با محوریت برگزاری جلسات هم اندیشی و اطلاع رسانی و همچنین اهمیت اجرای آبیاری نوین در تاریخ ۲۳ دی ماه ۹۷ در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

فرماندار بم پس از بیان مقدمه در خصوص وضعیت منابع آبی کشور و استان کرمان و شهرستان و عدم وجود بارندگی در سالهای اخیر، ضرورت هر چه بیشتر اقدام در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی منطقه را خواستار شد.

وی در ادامه به برگزاری جلسات اطلاع رسانی و فرهنگ سازی با اهالی وکشاورزان اشاره کرد و بر جلوگیری از هدرروی آب در بخش کشاورزی و جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز و بالابردن راندمان آبیاری نوین تاکید نمود و همکاری همه دستگاه های اجرایی را در این زمینه خواستار شد.

در ادامه مدیر امور منابع آب بم درخصوص عملکرد این امور در زمینه پرنمودن چاه های غیرمجاز صحبت کرد و بیان نمود که با جدیت بیشتری پیگیری نصب کنتورهای هوشمند و جلوگیری از بهره برداری بیش از حد چاه های دارای پروانه هستیم و با متخلفین برخورد قاطع صورت می گیرد.

لازم به ذکر است در پایان جلسه پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی اتخاذ گردید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كرمان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كرمان

    شركت آب منطقه‌ای كرمان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات