۷۶ درصد فضای سبز مشهد به روش مکانیزه آبیاری می شود

۷۶ درصد فضای سبز مشهد به روش مکانیزه آبیاری می شود

۷۶ درصد فضای سبز مشهد به روش مکانیزه آبیاری می شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی، ادوات، ماشین آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها، کشت های گلخانه‌ای و سیستم های آبیاری با حضور رئیس شورای شهر مشهد، رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط‌زیست و برخی از مدیران جهاد کشاورزی خراسان رضوی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد آغاز به کار کرد.

محمد حاجیان شهری، رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد در حاشیه افتتاح این نمایشگاه به گفتگو با خبرنگاران پرداخت و اظهارکرد: برگزاری نمایشگاه کشاورزی به دلیل جایگاه ممتاز خراسان رضوی در این حوزه و ضرورت توسعه زیرساخت های موجود از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

حاجیان شهری افزود: در قالب این رویداد، فعالان حوزه کشاورزی و صنایع وابسته ضمن آشنایی با جدیدترین محصولات شرکت های تخصصی، نیازهای خود را تامین می کنند.

وی با اشاره به وجود ۲۳ درصد ظرفیت اشتغال کشور در حوزه کشاورزی بیان کرد: صنایع وابسته در بخش کشاورزی، ادوات، ماشین آلات و مکانیزاسیون ظرفیت های بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال دارند که باید مورد بهره برداری قرار گیرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد با اشاره به سهم بالای بخش کشاورزی از مصرف منابع آبی افزود: به دلیل موقعیت جغرافیایی ایران، افزایش بهره وری از آب ضرورتی غیرقابل انکار است و برای تحقق این مهم باید بیش از گذشته به روش های مکانیزه آبیاری توجه شود.

وی از برنامه مدیریت شهری برای بهره وری حداکثری از منابع آبی خبر داد و گفت: درحال حاضر ۷۶ درصد فضای سبز کلانشهر مشهد به روش مکانیزه آبیاری می شود و براساس برنامه عملیاتی ۱۳۹۷-۱۴۰۰ این میزان تا سه سال آینده باید به بیش از ۹۰ درصد برسد.

حاجیان شهری همچنین با اشاره به ساخت تصفیه خانه های محلی به منظور بازچرخانی و استفاده مجدد از فاضلاب شهری گفت: تصفیه خانه منطقه سیدی توسط بخش خصوصی درحال احداث است و با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی احتمالا تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: تصفیه خانه چهل بازه هم حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم با سرعت هرچه بیشتر تکمیل شده و تا سال آینده به بهره برداری برسد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد بیان کرد: به دلیل محدودیت های مالی مدیریت شهری ممکن است در روند اجرای این پروژه ها مشکلاتی ایجاد شود اما شورا کمک خواهد کرد که سریعتر این پروژه ها به بهره برداری برسد.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات