برای مقابله با خشکسالی و بحران آب باید برنامه ریزی موثری بعمل آید

پنجمین جلسه شورای حفاظت منابع، مجاری و تاسیسات آبی استان در سالجاری با حضور استاندار اردبیل، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و دیگر اعضای جلسه، شامگاه پنج شنبه چهارم بهمن ماه در استانداری اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل، استاندار اردبیل در این جلسه با اشاره به کاهش بارشها در سطح استان در سالجاری اظهار داشت: با توجه به اینکه بیشترین میزان بحران آب در سطح استان را در دشت اردبیل شاهد هستیم، برای مقابله با خشکسالی و بحران آب باید برنامه ریزی موثری بعمل آوریم.

مهندس اکبر بهنامجو اظهار داشت: جهاد کشاورزی باید با اصلاح الگوی مصرف و ترویج کشت محصولات کم مصرف گام موثری در مقابله با خشکسالی و بحران آب بعمل آورد.

وی بخش کشاورزی را از جمله بخش های مهم توسعه استان ذکر کرد و گفت: توسعه بخش کشاورزی در استان با توجه به کمبود بارش ها و کاهش رواناب ها در سایه توسعه کشاورزی به روش گلخانه ای مقدور خواهد بود.

رئیس شورای حفاظت منابع، مجاری و تاسیسات آبی استان با اشاره به بارش برف مناسب در ارتفاعات استان تصریح کرد: خوشبختانه به نظر می رسد بارش برف در ارتفاعات استان مناسب تر از مدت مشابه سالهای قبل اتفاق افتاده و با ذوب شدن آنها رواناب ها هم در دشت اردبیل افزایش خواهد یافت.

استاندار اردبیل اصلاح شیوه و زمان آبیاری در بخش کشاورزی را یادآور شد و افزود: کارشاناسان بخش آب و کشاورزی استان باید بررسی های لازم را برای بهره وری بیشتر و کاهش تلفات آب در بخش کشاورزی بعمل آورند تا در مواقع بحرانی و کمبود آب، کمک کار کشاورزان باشند.

وی همچنین با اشاره با کاهش حجم آب سد یامچی بعنوان تنها منبع تامین آب شرب مرکز استان، لزوم صرفه جویی در بخش شرب را یادآور شد و افزود: اگر در مصرف بی رویه آب به همین صورت پیش رویم شاهد افزایش نگرانی ها خواهیم بود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات