لزوم برنامه ریزی جامع برای مقابله با خشکسالی های پیش رو

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری اردبیل در جلسه ای که با حضور مدیران حوزه آب و کشاورزی تشکیل شده بود اظهار داشت: باید قبل از ایجاد مشکلات ناشی از کم آبی و خشکسالی، برای کاهش اثرات زیانبار آن برنامه ریزی کنیم تا شهروندان به ویژه کشاورزان عزیز از این بابت آسیب نبینند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل، بهروز ندایی افزود: بررسی وضعیت موجود نزولات آسمانی و پیش بینی های انجام گرفته برای سال زراعی پیش رو نشان می دهد که در سال جاری میزان بارش ها به ویژه در شمال استان کاهش چشمگیری داشته و سال کم بارشی هم پیش رو داریم .

وی ادامه داد: لذا لازم است شرکت آب منطقه ای اردبیل در اسرع وقت نسبت به ارائه گزارش شفاف و دقیق از میزان منابع آب قابل دسترسی برای مصارف مختلف کشاورزی، شرب و صنعت ارائه نماید .

معاون استاندار اردبیل در ادامه افزود: جهاد کشاورزی هم راهکارهای مقابله با کم آبی و سیاست های قابل اجراء در حوزه تغییر الگوی کشت و کاهش مصرف آب بخش کشاورزی در دشت اردبیل را ارائه نماید .

ندائی آب را ثروت ملی و بین نسلی دانست و اظهار داشت: هر چند با تلاش های صورت گرفته، در حال حاضر و برای دوره ۲۰ ساله پیش رو در اکثر نقاط استان به جهت تامین آب مورد نیاز در بخش های مختلف مشکلی نداریم اما مجاز به اضافه برداشت های غیر قانونی و بی رویه و فاقد توجیه فنی و اقتصادی نیستیم .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در پایان این جلسه بر لزوم رعایت دقیق مقررات در این حوزه و تلاش و همکاری مستمر همه دستگاه های ذیربط جهت تغییر الگوی کشت و کاهش میزان مصرف آب در بخش کشاورزی به ویژه در دشت اردبیل تاکید کرد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات