بازدید معاون اموردهیاری‌ها از روستاهای هدف گردشگری استان بوشهر

بازدید معاون اموردهیاری‌ها از روستاهای هدف گردشگری استان بوشهر

معاون اموردهیاری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به شناسایی۵۰۰ روستای هدف گردشگری در کشور گفت: رویکرد وزارت کشور در حوزه مدیریت روستایی این است که توسعه باید از درون روستاها صورت گیرد و بدون تردید توسعه گردشگری روستایی از مهم‌ترین مسائل برای رسیدن به این هدف است.

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، سعیدرضا جندقیان در بازدید از روستای هدف گردشگری بندو در شهرستان عسلویه اظهار داشت: برای توسعه کشور علاوه بر اینکه به منابع و اعتبارات نیاز داریم باید نسبت به تغییر رویکرد به توسعه و آینده فرزندانمان اهتمام ورزیم.

وی با بیان اینکه توسعه گردشگری در مناطق مختلف نیازمند تغییر نگرش و رویکرد است افزود: با تلاش‌های صورت گرفته هم اکنون گفتمان گردشگری در روستاهای استان بوشهر نهادینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در استان بوشهر به ویژه در مناطق روستایی بیشتر افراد از گردشگری و توسعه زیرساخت‌های گردشگری حرف می‌زنند و این نشان می‌دهد که کارهای خوبی در این استان در زمینه گردشگری صورت گرفته است.

جندقیان در ادامه اظهار کرد: پرداخت تسهیلات تا سقف پنج میلیارد ریال به دهیاری‌ها بدون وثیقه بانکی برای آبادانی و عمران و زیباسازی روستاها از برنامه‌های مهم سازمان شهردای ها و دهیاری‌های کشور است که از طریق پست بانک انجام می‌شود.

معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از کمک به روستاهای هدف گردشگری خبر داد و گفت: ۵۰۰ روستای هدف گردشگری در کشور شناسایی شدند که به هر روستا یک میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری کمک می‌شود که تاکنون به ۲۸۰ روستا کمک شده و ۲۲۰ روستا باقی مانده است.

جندقیان با بیان اینکه برای توسعه گردشگری در روستاها برخی اقدامات باید با فوریت صورت گیرد اظهار داشت: تسریع صدور مجوز لازم برای متقاضیان، هماهنگی بین دستگاهی، تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی، حمایت از بخش خصوصی در امر گردشگری و مشارکت مردم در امر توسعه گردشگری از مواردی است که امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۷ هزار دهیاری در کشور فعال هستند گفت: هم اکنون در استان‌های مختلف کشور ۳۷ هزار و ۹۰ دهیاری فعال هستند که خدمات رسانی به روستاها را انجام می‌دهند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات