آبرسانی به ۵۴ روستای استان زنجان همزمان با دهه فجر

آبرسانی به ۵۴ روستای استان زنجان همزمان با دهه فجر

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا کابلی" مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان با اعلام این خبر گفت: با به بهره‌برداری رسیدن این پروژه های آبرسانی ۲۴ هزار و ۹۰۰ نفر از آب شرب سالم بهره‌مند خواهند شد.
وی با بیان اینکه از این ۵۴ روستا ۲۲ روستا در قالب ۵ مجتمع آبرسانی تامین آب خواهند شد، افزود: فاز یک مجتمع معجزات و ۴ روستا از مجتمع روستایی حاشیه شمالی از توابع شهرستان زنجان، مجتمع امام‌زاده یعقوب و مجتمع خراسانلو شهرستان ابهر به ترتیب با ۲ و یک روستا از پروژه‌های آبرسانی در دهه فجر محسوب می‌شوند.
این مقام مسئول اظهار داشت: احداث مخزن آب با حجم ۳ هزار و ۹۸۰ مترمکعب، ۱۴۴ کیلومتر و ۱۵۰ متر خط انتقال، ۱۵۱ کیلومتر و ۳۸۲ متر احداث و توسعه شبکه توزیع، ساخت ایستگاه پمپاژ و ... از فعالیت‌های انجام گرفته در پروژه‌های آبرسانی این مجتمع‌ها بوده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان تصریح کرد: یکی از کارهای شاخص و موثر بعد از انقلاب به‌دلیل محدودیت‌های موجود در منابع اعتباری دولتی، استفاده از پتانسیل‌های جایگزین از جمله خیرین و حتی مشارکت خود مردم در اجرای پروژه‌های آبرسانی بوده است.
وی خاطرنشان ساخت: در ایام دهه فجر ۳۲ روستا با ۳ هزار و ۳۸۹ خانوار از روستاهای استان زنجان با مشارکت اهالی از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات