آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور  هزار و ۱۲۵ نفر در خراسان جنوبی برگزار می شود.

آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور  هزار و ۱۲۵ نفر در خراسان جنوبی برگزار می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی  از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور   هزار و ۱۲۵ نفر در خراسان جنوبی در روزهای  پنجشنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ بهمن ماه خبر داد.

مهندس حسین عباسی در این خصوص اظهار داشت: در راستای اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ، آزمون ورود به حرفه مهندسان برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال بکار مهندسی در رشته‌های عمران ، معماری ، مکانیک ، برق ، نقشه‌برداری ، شهرسازی و ترافیک همزمان با سراسر کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۱و ۱۲ بهمن ماه در دانشگاه خراسان جنوبی برگزار می شود.

وی با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در این آزمون اظهار داشت: در مجموع  هزار و ۱۲۵ نفر در خراسان جنوبی در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد ۹۶۳ نفر آقا و ۱۶۲ نفر خانم هستند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی افزود: برای قبول شدگان در این آزمون پس از تکمیل مدارک مورد نیاز ، پروانه اشتغال به کار صادر می شود و این افراد می توانند فعالیت رسمی خود را آغاز کنند.

عباسی گفت: در رشته عمران ، معماری ، مکانیک و برق دو آزمون محاسبه و نظارت برگزار می شود و نحوه برگزاری آزمون در رشته معماری نیز به صورت تستی و تشریحی است و علاوه بر آن در رشته های عمران و معماری آزمون اجرا نیز برگزار می شود.

وی ادامه داد: آزمون اجرا و نظارت در رشته های عمران  و معماری و آزمون رشته های برق ، مکانیک ، نقشه برداری ، شهرسازی و ترافیک در دو نوبت صبح و عصر در روز پنج شنبه ۱۱بهمن ماه هفته جاری برگزار می شود.

عباسی افزود: آزمون طراحی معماری ، مکانیک و برق  و آزمون محاسبات عمران  نیز در  روز جمعه ۱۲ بهمن ماه همزمان با سراسر کشور در دانشگاه خراسان جنوبی برگزار  می شود.

در ادامه عباسی تعداد شرکت کنندگان درهر  رشته عمران”اجرا” را ۲۰۵ نفر،عمران “نظارت ” ۳۸۵ نفر، عمران “محاسبات” ۹۶ نفر، “تاسیسات مکانیکی” ۴۷ نفر، “تاسیسات برقی” ۱۱۱ نفر، “شهرسازی” ۸ نفر، “نقشه برداری” ۱۸ نفر، “ترافیک” ۳ نفر،  معماری “طراحی” ۶۴ نفر، معماری “اجرا” ۷۲ نفر اعلام نمود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی  گفت: داوطلبان شرکت در آزمون ورود به حرفه مهندسان می توانند کارت ورود به جلسه را با مراجعه  به سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان به  نشانی اینترنتی www.inbr.ir  دریافت کنند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان جنوبی

    منبع خبر

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان جنوبی

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان جنوبی

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان جنوبی یک انجمن در شهر بیرجند می باشد

    نظرات