ساخت و ساز در حریم رودخانه ها باعث تلفات و خسارت می شود

ساخت و ساز در حریم رودخانه ها باعث تلفات و خسارت می شود

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم رودخانه ها بیشترین تلفات جانی و خسارت های مالی را به وجود می آورند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان اسماعیل نجار چهارشنبه شب در نشست ستاد مدیریت بحران استان خوزستان که در استانداری برگزار شد، اظهارداشت: تغییر اقیلم موضوعی است که انکار ناپذیر است و این موضوع ناشی از نوع بارش ها، تبدیل برف به باران و گرد و غبار هاست.

وی ادامه داد: در این دوره تا کنون تلفات جانی نداشته ایم اما باید توجه داشت که بیشترین جایی که تلفات و خسارت های مالی بالایی را رقم می زند ساخت و ساز در حریم رودخانه هاست.

این مقام مسئول در وزارت کشور با تاکید بر حفظ و حراست از حریم رودخانه ها، بیان داشت: لایروبی رودخانه ها باید به جد پیگیری شود تا از بروز مشکلاتی مانند سیلاب اخیر پیشگیری شود.

نجار یادآور شد: نیاز است تا سیل بندها به صورت مستمر مورد پایش قرار گیرند و در همین رابطه باید یادآور شد که از ۱۴۷ هزار کیلومتر رودخانه بزرگ در کشور حدود ۱۰ هزار کیلومتر آن ساماندهی شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به موضوع خسارت های سیلاب اخیر در استان اشاره کرد گفت: برآوردها باید به صورت دقیق انجام شود.

وی همچنین یادآرو شد: سال ۱۳۹۵ این استان با موضوع سیل درگیر بود ولی امسال نیز با توجه به دبی بیشتر رودخانه ها خساراتی متحمل شده است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    منبع خبر

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات