احداث ۵۰ تصفیه‌خانه در دولت تدبیر و امید/ افزایش ۱۱ برابری ظرفیت نصب شده نیروگاهی از ابتدای انقلاب تاکنون

احداث ۵۰ تصفیه‌خانه در دولت تدبیر و امید/ افزایش ۱۱ برابری ظرفیت نصب شده نیروگاهی از ابتدای انقلاب تاکنون


به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" امروز (جمعه) در مراسم آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سبزوار به‌عنوان آخرین برنامه از دومین روز سفر به استان خراسان رضوی افزود: توسعه صنعت برق کشور نیز از دستاوردهای مهم خون شهدا، انقلاب اسلامی و نمود عینی تحقق شعار استقلال است.
وزیر نیرو ادامه داد: ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های کشور با رشد ۱۱ برابری از ۷ هزار مگاوات در زمان انقلاب به ۸۰ هزار مگاوات در سال جاری رسیده است، همچنین طول شبکه های برق کشور در مدت مشابه از ۸۲ هزار کیلومتر به ۹۲۳ هزار کیلومتر رسیده است.
وزیر نیرو تصریح کرد: تعداد روستاهای برخوردار از نعمت برق در ابتدای انقلاب چهار هزار روستا بود در حالی که اکنون با رشد ۱۳ برابری این تعداد به ۵۷ هزار روستا افزایش یافته است.
اردکانیان، تولید برق شبکه ای را یکی از شاخصه های رونق تولید و توسعه کشور دانست و افزود: در ابتدای انقلاب پیک بار شبکه ۳ هزار و ۴۸۰ مگاوات بود که امروز این میزان از مرز ۵۷ هزار مگاوات عبور کرده و ۱۶ برابر شده است.
وی خاطرنشان کرد: در بخش نیروگاه‌های خورشیدی، بادی و انرژی پاک رو به توسعه بوده‌ایم و امروز هزار مگاوات ظرفیت نصب شده در اختیار داریم.
وزیر نیرو افزود: طی ۲ روز گذشته نیز ۶ هزار میلیارد تومان افتتاح پروژه یا عملیات اجرایی در استان خراسان رضوی داشته ایم و ۴۵۷ طرح نیروگاهی و آب و فاضلاب شهری دیگر نیز در این استان در حال اجراست.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات