ایران قدرت اول تولید برق بین کشورهای منطقه است/ پذیرای سرمایه‌گذار برای انرژی‌های تجدیدپذیر در خراسان رضوی هستیم

ایران قدرت اول تولید برق بین کشورهای منطقه است/ پذیرای سرمایه‌گذار برای انرژی‌های تجدیدپذیر در خراسان رضوی هستیم


به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" امروز (جمعه) در دومین روز از سفر به استان خراسان رضوی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کشور ایران در حال حاضر بیش از ۸۰ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده نیروگاهی دارد، افزود: این میزان ظرفیت نصب شده نسبت به چهار دهه قبل، بیش از ۱۱ برابر رشد کرده است.
وی به توانمندی کنونی متخصصان در این زمینه اشاره و اظهار کرد: کشورهای همسایه نیازمند و پذیرای حضور متخصصان و سازندگان ایرانی هستند. سرمایه‌گذاران داخلی هم می‌توانند در این مشارکت حضور فعال داشته باشند.
وزیر نیرو ظرفیت استان خراسان رضوی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر را بسیار بالا عنوان کرد و افزود: در استان خراسان رضوی، پذیرای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر اعم از نیروگاه‌های خورشیدی و بادی هستیم و هیچ نوع محدودیتی در این زمینه نداریم.
اردکانیان تاکید کرد: برای مشارکت در ساخت اینگونه نیروگاه‌ها برابر ضوابط، محدوده زمانی معینی وجود دارد تا توافق‌ها به مرحله اجرا برسد و اگر از آن محدوده زمانی تجاوز شود به طور طبیعی توافق‌ها و قراردادها لغو و فرصت به سرمایه‌گذاران واقعی‌تر که مهیای مشارکت هستند، داده خواهد شد.
وی در رابطه با اهمیت احداث نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی سبزوار که صبح امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد، عنوان کرد: اجرای این پروژه هم در جهت تامین برق مطمئن و پایدار برای مصرف‌کنندگان، هم برای جذب سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در استفاده از ظرفیت‌های موجود در این منطقه بسیار حائز اهمیت است.
وزیر نیرو با بیان اینکه در ایام دهه فجر بیش از ۸ هزار پروژه در بخش‌های آب، برق و فاضلاب کشور افتتاح می‌شود، خاطرنشان کرد: طی دیروز و امروز در سفر به استان خراسان رضوی، دو نیروگاه سیکل ترکیبی، دو تصفیه خانه پیشرفته جمع آوری و تصفیه فاضلاب و پروژه‌های مختلف آب و برق با اعتباری افزون‌بر ۶ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات