کلنگ احداث نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سبزوار به زمین خورد

کلنگ احداث نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سبزوار به زمین خورد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن طرزطلب" در حاشیه آیین کلنگ‌زنی نیروگاه سیکل‌ترکیبی سبزوار اظهار داشت: امروز ۱۲ بهمن‌ماه و در نخستین روز جشن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با حضور وزیر نیرو کلنگ نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی سبزوار  به زمین خورد.
وی ادامه داد: خوشبختانه تراز تولید انرژی در خراسان رضوی مثبت لست و هم‌اکنون ۶۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در بخش نیروگاهی این استان در جریان است تا این نیروگاه‌ها بتوانند در زمان پیک مصرف تابستان به شبکه سراسری کشور کمک شایانی داشته باشند.
وی افزود: نیروگاه سبزوار شامل دو واحد گاز هر کدام به ظرفیت ۱۸۳ مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت ۱۸۰ مگاوات خواهد بود و پیش بینی می‌شود تا این نیروگاه تا پیک سال ۹۹ با شبکه سراسری سنکرون شود.
طرزطلب هدف از ساخت این نیروگاه را تامین برق مطمئن و پایدار شبکه سراسری برق کشور به خصوص استان خراسان رضوی عنوان و افزود: این پروژه با سرمایه‌گذاری بنیاد تعاون ناجا احداث خواهد شد و شرکت افق توسعه انرژی خلیج فارس نیز به‌عنوان شرکت پروژه معرفی شده است.
وی با بیان اینکه شرکت مپنا پیمانکار این پروژه است، افزود: هزینه کل احداث این نیروگاه ۲۷۵ میلیون یورو برآورد می شود.
شایان ذکر است نیروگاه سیکل ترکیبی سبزوار در استان خراسان رضوی، شهرستان سبزوار، ۲۵ کیلومتری جاده سبزوار به شاهرود، ابتدای جاده زردکوه احداث خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات