شهرداری تبریز رتبه اول سرمایه‌گذاری کشور را کسب کرد

شهرداری تبریز رتبه اول سرمایه‌گذاری کشور را کسب کرد

www.BanaNews.irرئیس کمیته سرمایه‌گذاری کلان‌شهرهای کشور گفت: شهرداری تبریز رتبه اول جذب سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی کشور را کسب کرده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) داود ندیم با اشاره به وضعیت جذب سرمایه گذاری در شهرداری تبریز افزود: آخرین و تازه‌ترین بررسی‌های آماری از عملکرد کلان‌شهرهای کشور نشان می‌دهد که شهرداری و شهر تبریز همانند چهار سال گذشته، همچنان پیشتاز جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در طرح‌‌ها و پروژه‌های عمرانی خدماتی کشور بوده و رتبه اول کشوری را در اختیار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حجم سرمایه‌گذاری‌های جذب شده طی سال ۸۹ از سوی کلان‌شهرهای کشور افزود: طی سال گذشته بالغ بر ۴۱ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال قرارداد سرمایه‌گذاری مشارکتی در سطح کلان‌شهرهای کشور منعقد شد.

به گفته ندیم، این میزان در مقایسه با سال ۸۸ که رقمی بالغ بر ۱۶ هزار ۲۲۰ میلیارد ریال بود، رشدی ۲۵۶ درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس کمیته سرمایه‌گذاری کلان‌شهرهای کشور در ادامه با اشاره به عملکرد سال گذشته کلان‌شهرها در جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خاطرنشان کرد: در سال ۸۹ شهرداری تبریز با جذب ۱۱ هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صدر شهرهای کشور قراردارد.

ندیم اظهار داشت: پس از تبریز شهرهای مشهد با ۱۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال، رشت با هشت هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال، همدان با هفت هزار و ۲۰ میلیارد ریال، اصفهان با هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال، کرمان با هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال، کرج با ۶۵۰، اورمیه با ۴۰۰، زاهدان ۳۸۰، رامسر با ۱۸۰ و شیراز با ۳۰ میلیارد ریال جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 

 

    نظرات