حضور مدیرعامل آبفای گیلان در صدا و سیمای مرکز استان


همزمان با ایام مبارک دهه فجر به منظور ارائه دستاوردهای انقلاب در حوزه آبفای گیلان انجام شد:

حضور مدیرعامل آبفای گیلان در صدا و سیمای مرکز استان

سیدمحسن حسینی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با تاکید بر اینکه جمعیت تحت پوشش آب شهری در سال ۱۳۷۱ همزمان با تاسیس شرکت ۵۵۳ هزار و ۸۷۵ نفر بوده است، گفت: این آمار با یک رشد ۲۱۷ درصدی در سال ۹۶ به یک میلیون و ۷۶۵ هزار و ۱۰۶ نفر رسیده است.

وی همچنین افزود: تعداد مشترکین آب در سال هفتاد و یک، ۱۳۳ هزار و ۳۹۹ فقره بوده که با یک رشد ۲۴۹ درصدی به ۴۶۵ هزار و ۴۰۱ فقره در سال ۹۶ رسیده است.

مهندس حسینی تعداد مشترکین فاضلاب در سال ۷۱ را ۹۹ هزار و ۴۰۵ فقره اعلام کرد و افزود: این آمار درسال ۹۶ در یک افزایش۱۷۳ درصدی به ۲۷۱ هزار و ۷۶۶ فقره رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با اشاره به اینکه تعداد تصفیه خانه های آب در ابتدای تاسیس شرکت ۲ باب بود تصریح کرد: اکنون ۱۳ تصفیه خانه با حجم تولیدی ۴ هزار و ۸۷۱ لیتر آب در ثانیه در مدار بهره برداری قرار دارد.

وی حجم مخازن ذخیره آب را ۳۸۳ هزار متر مکعب اعلام کرد و گفت: حجم جمع آوری فاضلاب ۱۸۳ هزار متر مکعب در روز است.

وی در خصوص وضعیت فعلی منابع تولید آب خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۶۳ درصد آب شرب بهداشتی از منابع سطحی و ۳۰ درصد از چاههای سطح استان و ۷ درصد از طریق چشمه ها تو لید می گردد.

سید محسن حسینی با تاکید بر افزایش برخورداری از خدمات دفع فاضلاب از رقم ۳/۶۸ درصد به ۸/۷۲ درصد گفت: تاپایان سال ۹۹ با رشد ۵/۴ درصدی تعداد ۲۴ هزار و ۱۰۰ خانوار از خدمات دفع فاصلاب بهره مند خواهند شد.

او گفت: از مجموع ۵۰ شهر تحت پوشش ۱۱ شهر گیلان دارای طرح اجرای فاضلاب می باشند که در مجموع ۲/۷۹ جمعیت شهری را تحت پوشش می دهد.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی های مدون در زمینه مدیریت تقاضا و مصرف در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب تصریح کرد: برگزاری جشنواره من مراقب آبم، برگزاری نقاشی با هدف آموزش صرفه جوی در مصرف آب، بازدید اقشار مختلف مردم و مسئولین از تصفیه خانه بزرگ آب، برگزاری جشنواره نخستین واژه آب با مشارکت اداره کل اموزش و پرورش، همایش تقدیر از دستگاههای برتردر زمینه مدیریت مصرف آب،همایش ردپای آب با محوریت بانوان ...از اهم برنامه های شرکت آبفای گیلان بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان در خصوص پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر سال ۱۳۹۷ تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان ۱۹ پروژه که یکی از آنها آبرسانی به اطاقور و مابقی اصلاح، توسعه، احداث، بازسازی و تجهیز چاه و..... است را با هزینه ای بالغ بر ۸۴ میلیارد ریال آماده افتتاح و بهره برداری کرده است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

  شرکت آب و فاضلاب استان گیلان یک شرکت در شهر رشت می باشد

   نظرات