پست ۶۳/۲۰کیلو ولت اسدآباد۲ وخطوط برق رسانی به شهرک صنعتی امام رضا (ع) ملایر وپست همدان ۶ به بهره برداری رسید

پست ۶۳/۲۰کیلو ولت اسدآباد۲ وخطوط برق رسانی به شهرک صنعتی امام رضا (ع) ملایر وپست همدان ۶ به بهره برداری رسید

آیین بهره برداری از ایستگاه ۶۳/۲۰ کیلوولت ا اسدآباد۲ وخطوط برق رسانی به شهرک صنعتی امام رضا (ع) ملایر وپست همدان۶ همزمان با سفر معاون اول ریاست جمهوری و وزیر نیرو به استان همدان با ارزشی بالغ بر ۹۰۵ میلیارد ریال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی برق باختر ،پروژه های مذکور در محل پست اسد آباد ۲ با حضور معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر ،نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار اسدآبادو جمع کثیری از مقامات استانی و اصحاب رسانه و مدیران صنعت برق استان همدان آغاز به کار شد.
براساس این گزارش 'حقی فام' معاون هماهنگی توزیع توانیر قبل از افتتاح پروژه ها گفت:صنعت برق پیشران بسیاری از حوزه ها مثل امنیت ،بهداشت ،توسعه های صنعتی و... می باشد وبا دستان پرتوان کارشناسان ،مهندسین و کارگران این صنعت اداره می شود.
وی در ادامه افزود:ما با افتخار می توانیم بگوییم که ۱۰۰ درصد این صنعت را خودمان برنامه ریزی و اجرا می کنیم و این موفقیت بزرگ را بایستی به ملت شریف ایران تبریک بگوییم.
معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به امنیت و قابلیت اطمینان مطلوب شبکه برق کشور افزود:ما در ۱۵ سال گذشته هیچ گونه خاموشی سراسری نداشته ایم در حالی که کشور همسایه (ترکیه)در همین مدت ۲ بار خاموشی سراسری داشته است.
وی افزود:از برنامه های صنعت برق مقاوم سازی پروژه ها در برابر شرایط اقلیمی که کشور با آن مواجه است مثل باد،طوفان ،ریزگردهاو... می باشد و در زمینه هوشمند سازی نیز پیشرفت بسیار عالی داشته ایم .
ایشان با اشاره به شعار'مدیریت توام عرضه و تقاضا'که توسط وزیر نیرو مطرح شده ،گفت:صنعت برق بایستی در کنار ساخت وتوسعه سخت افزاری در زمینه اصلاح الگوهای مصرف انرژی نیز بایستی رشد کند به طوری که این دو به تعاملی با یکدیگر برسند که در نقطه اقتصادی از این صنعت بهره برداری کنیم.
در این مراسم 'شبیهی 'مدیرعامل برق باختر گفت : این پروژه ها شامل احداث پست ۶۳/۲۰ کیلوولت اسد آباد ۲ ، تکمیل و احداث گروه خط ۶۳ کیلو ولت ارتباطی پست اسد آباد ۲ ، احداث خط دو مداره ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی امام رضا (جوکار) ، احداث خط ۶۳ کیلوولت کابلی همدان ۶ و افزایش ظرفیت پست های فوق توزیع می باشد.
شبیهی اظهار داشت : پست ۶۳/۲۰ کیلوولت اسد آباد با ظرفیت ۶۰ مگاولت آمپر موجب بالا بردن ضریب اطمینان بار مصرفی شهرستان اسد اباد همدان و منطقه پیرامون آن می شود که با وارد شدن این ایستگاه به مدار تا سطح بسیار قابل توجهی وضعیت ولتاژ و تامین برق برای این بخش از استان همدان بهبود می یابد که با اعتباری بالغ بر ۳۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای باختر در ادامه گفت : پروژه دیگری که همزمان به بهره برداری می رسد تکمیل و احداث گروه خط ۶۳ کیلوولت ارتباطی پست اسد آباد ۲ می باشد که ۳۷ کیلومتر مدار می باشد که وظیفه برق رسانی به شهرستان اسد آباد در استان همدان را به عهده دارد که هدف اساسی آن بهبود ولتاژ در شهرستان یاد شده است که با اعتباری به ارزش ۹۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
رئیس انسجام بخشی صنعت آب و برق استان مرکزی در ادامه احداث خط دو مداره ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی امام رضا (جوکار) در شهرستان ملایر استان همدان را از دیگر پروژه های این استان دانست و اضافه کرد که با توجه به وجود شهرک صنعتی امام رضا و صنعتی بودن این منطقه این خط با اعتباری در حدود ۴۵ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
شبیهی از دیگر پروژه های استان همدان را احداث خط ۶۳ کیلوولت کابلی همدان ۶ در شهر همدان دانست و ادامه داد که طول این خط ۵ کیلومتر مدار بوده و ارزش این پروژه ۲۰۰ میلیارد ریال است.
وی در پایان گفت : از دیگر پروژه های مورد افتتاح در استان همدان افزایش ظرفیت پست های فوق توزیع در استان همدان است که ظرفیت این پروژه ها مجموعا ۸۵ مگاولت آمپر است که ارزش این پروژه ها جمعا به ارزش ۲۴۰ میلیارد ریال می باشد.
براساس این گزارش' شهیدی'مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در این مراسم گفت:ظرفیتی که به واسطه ساخت این پست در منطقه ایجاد شده باعث می شود در ایام پیک با توجه به کشاورزی بودن منطقه مشکل خاصی در تامین بار مشترکین نداشته باشیم.
لینک اصل خبر در سایت شرکت برق منطقه ای باختر

  منبع خبر

  شرکت برق منطقه ای باختر

  شرکت برق منطقه ای باختر

  شرکت برق منطقه ای باختر یک شرکت در شهر اراک می باشد

   نظرات