هزینه ‌استفاده از قیرهای امولسیونی ۳۰ درصد ارزان تر است

هزینه ‌استفاده از قیرهای امولسیونی ۳۰ درصد ارزان تر است

www.BanaNews.irمعاون وزیر راه و ترابری اظهار داشت: هزینه ‌استفاده از قیرهای امولسیونی که با مخلوط کردن قیر و آب و یک ماده امولسیون‌ساز به‌دست می‌آید، ۳۰ درصد ارزان تر از قیرهای معمولی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از روابط عمومی وزارت راه و ترابری، 'سید حسین میر شفیع' افزود: استفاده از این نوع قیرباعث کاهش آلایندگی محیط زیست می‌شود و با توجه به اینکه از نفت یا حلال‌های قابل اشتعال استفاده نمی‌شود، خطر اشتعال هم در حین حمل و نقل قیر کاهش می‌یابد.

وی استفاده از تکنولوژی‌های جدید از قبیل تثبیت ماسه‌ بادی به منظور جلوگیری از حمل مصالح از مناطق دور دست برای راهسازی را از دیگر موارد مورد نظر معاونت ساخت و نگهداری راه‌های روستایی برشمرد.

معاون وزیر راه و ترابری همچنین گفت: با هماهنگی به عمل آمده با آزمایشگاه‌ فنی و مکانیک خاک احداث راه‌های روستایی در دو مرحله شامل تکمیل زیرسازی و روسازی مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

وی در ادامه استفاده از نقشه‌های ماهواره‌ای راه‌های روستایی، نگهداری از پل‌های راه‌‌های روستایی سراسر کشور و استفاده از GIS در راه‌های روستایی خبر داد.

یاد آور می‌شود سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) متشکل از داده‌ها، روش‌ها و الگوریتم، سخت افزار، نرم‌افزار، نیروی انسانی و شبکه بوده و برای ورود، مدیریت، تحلیل و نمایش اطلاعات جغرافیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

    نظرات