بودجه مهمترین ابزار برای اداره یک سازمان است

بودجه مهمترین ابزار برای اداره یک سازمان است

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری ارومیه  گفت: بودجه مهمترین ابزار برای اداره یک سازمان است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ صادق حسین دوستی بیان کرد: بودجه مهمترین ابزار برای اداره یک سازمان است و بعنوان یک طرح مالی نیز مطرح میشود که نیازهای مالی سازمان را برای یک مدت محدود برآورده می سازد . در این طرح مالی ، در مقابل نیازمندیها بعنوان هزینه ، اقلام درآمدی نیز پیش بینی می گردد.

وی افزود : در بودجه عوامل مختلفی نظیر درآمد،هزینه ، مدت زمان ، هدف و برنامه کاری مورد توجه قرار می گیرند .

به گفته حسین دوستی بودجه سالانه شهرداریها عبارتست از برنامه سالانه شهرداری که درآن کلیه خدمات ، فعالیت ها و اقداماتی که باید در طی سال مالی انجام شود همراه برآوردهای ریالی و میزان مخارج لازم و درآمدهای ممکنه برای تامین هزینه ها پیش بینی و تصویب و به اجرا گذاشته می شود که  این بودجه براساس برنامه ها و وظایف و فعالیت های مختلف و هزینه هریک از آنها تنظیم می شود .

وی مراحل تهیه ، تنظیم ، پیشنهاد و تصویب بودجه را از مهمترین فعالیت ها و وظایف یک سازمان عنوان کرد و گفت:  هر قدر یک بودجه بصورت علمی ، فنی و دقیق تهیه شود ولی دقیقاً به اجرا در نیاید نتیجه ای عاید نمی شود.

حسین دوستی با بیان اینکه بودجه شهرداری ارومیه از ترکیب بودجه سازمان ها و مناطق تابعه و شهرداری مرکزی تشکیل می شود، ادامه داد:   توجه به رفاه و معیشت مردم و کارکنان ، اتمام پروژه های نیمه تمام حرکت در مسیر چشم انداز ۲۰ ساله و برنامه های ۵ ساله شهرداری و سازمانهای تابعه ، نتیجه محور بودن برنامه ها ، رعایت سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و مقابله با ظرفیت های درون سازمانی ، کاهش هزینه ها و مدیریت صحیح هزینه ها ، انضباط مضاعف مالی و بسیاری از موارد ریز و درشت طراحی شده است .

وی بیان کرد:  بودجه شهرداری باید از دل نیازهای واقعی شهر و با نظر کارشناسان خبره و آگاه به مشکلات ریز و درشت استخراج شود که در بودجه نویسی شهرداری ارومیه سعی بر آن شده است که موارد مشروحه در حد امکان جزء اولویت ها لحاظ گردد .

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری ارومیه  گفت:  بودجه۱۳۹۸ شهرداری با احتساب سازمان ها و مناطق و ادارات تابعه رقمی بالغ بر ۱۲۷۰ میلیارد تومان می شود که مراحل آخر تدوین و تنظیم را طی می کند .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات