رئیس اداره تعمیرات خطوط؛ فیبر نوری بر روی خط نیروگاه ...

به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی برق گیلان، مهران صدر ممتاز رئیس اداره تعمیرات خطوط این شرکت با بیان اینکه خطوط انتقال و فوق توزیع شریان های اصلی صنعت برق در راستای انتقال برق به مشترکان هستند گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت خطوط انتقال و فوق توزیع که در واقع شریان های اصلی صنعت برق در راستای انتقال برق پایدار و مطمئن به مصرف کنندگان  است، در راستای ایجاد سیستم های حفاظتی و رویت پذیری و تبادل بهتر اطلاعات، پروژه نصب فیبرنوری بر روی خط ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه سپیدرود- نیروگاه لوشان نصب شد.

وی افزود: خط ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه سپیدرود- نیروگاه لوشان دارای ۳۲ پایه به طول ۱۵ کیلومتر است که در سال ۱۳۵۰ به بهره برداری رسیده است. این خط نقش حیاتی و اساسی در راستای تبادل انرژی برق شبکه برق گیلان و کشور دارد و به عبارتی حلقه اتصال استانهای گیلان، تهران وآذربایجان است.

رئیس اداره تعمیرات خطوط شرکت برق منطقه ای گیلان تصریح کرد: خط ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه سپیدرود- نیروگاه لوشان، وظیفه تبادل انرژی برق از نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان به نیروگاه سد سپیدرود و از سد سپیدرود به نیروگاه لوشان و از آنجا به نیروگاه های منطقه تهران را برعهده دارد. همچنین تبادل انرژی برق از نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان به پست پونل و از پست پونل به نیروگاه پره سر و از نیروگاه پره سر به پست آستارا و از آنجا به نیروگاه های مناطق؛ اردبیل، تبریز، زنجان و تهران را بر عهده دارد.

صدر ممتاز در خصوص اهداف نصب فیبر نوری بر روی خط نیروگاه سپیدرود- نیرو گاه لوشان گفت: با اجرای پروژه تعویض سیم گارد  خط ۲۳۰ کیلوولت سپیدرود (منجیل) - لوشان با سیم گارد حاوی  فیبرنوری OPGW، اتصال پست سپیدرود به شبکه فیبرنوری برق گیلان برقرار می شود. در آینده ای نزدیک اطلاعات (Data & DTS) پست از طریق نصب تجهیزات اکتیو نوری به پست مقابل (پست نیروگاه لوشان) منتقل شده و نهایتاً در دیسپاچینگ منطقه قابل استفاده می شود. انتقال اطلاعات از طریق فیبرنوری، افزایش رویت ­پذیری و قابلیت اطمینان را درپی خواهد داشت.

وی افزود: همچنین شبکه داخلی (اترنت) شرکت نیز بر بستر فیبرنوری به پست سپیدرود قابل انتقال خواهد بود که این امر زمینه استفاده واحد IT جهت برقراری اتوماسیون اداری در پست سپیدرود و دفتر بازار برق جهت قرائت و انتقال داده­های کنتورهای بازاربرق را فراهم می کند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات