جلسه بررسی ایجاد منطقه جدید، نواحی و محلات شهر قزوین تشکیل شد

جلسه بررسی ایجاد منطقه جدید، نواحی و محلات شهر قزوین تشکیل شد

جلسه بررسی تقاضای شهرداری قزوین برای اصلاح نقشه‌های مربوط به مناطق و محلات خود و ایجاد منطقه جدید برای این شهرداری در دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،‌ در این جلسه‌ که شهردار قزوین، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین، نمایندگان دفاتر نوسازی و تحول اداری و برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها حضور داشتند،‌ شهردار قزوین ضمن تشریح نقشه‌های منطقه‌بندی و محله‌بندی جدید، معیارها و شاخص‌های ایجاد مناطق را ذکر نمود که همگونی مساحت و جمعیت مناطق، میزان درآمد مناطق، مساحت و وضعیت کالبدی و شیکه دسترسی از جمله این معیارها می‌باشند.

معیار تعیین محلات بالاخص در بافت مرکزی و قدیمی شهر، تعلق خاطر ساکنان و دیگر مولفه‌های اجتماعی بوده است.

در این جلسه اعلام شد که مساحت محدوده شهر قزوین ۶۴۱۳ هکتار است که ۴۴۶ هکتار از آن محدوده مرکزی و دارای بافت فرسوده و ناکارآمد می‌باشد.

جلسه بررسی تقاضای شهرداری قزوین برای اصلاح نقشه‌های مربوط به مناطق و محلات خود و ایجاد منطقه در راستای دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور و با هدف ارتقاء کیفیت در ارائه خدمات شهری، کارآمدی و هماهنگی ساختارها و شیوه‌های نظارت و کنترل در مدیریت شهری، افزایش وابستگی میان گروهی، انسجام اجتماعی، فرهنگی و دینی شهروندان تشکیل شد.

نتایج جلسه مذکور پس از تکمیل مستندات و طی فرایندهای قانونی متعاقباً اعلام خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات