خطر در کمین برق کشی های بدون نقشه در ساختمان ها

خطر در کمین برق کشی های بدون نقشه در ساختمان ها

عدم انجام سیم کشی برق بر اساس نقشه در یک ساختمان موجب آتش سوزی شد و خسارات مالی به بار آورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد ،مهندس صحراکاری کارشناس برق و عضو هیئت مدیره سازمان در این باره گفت : در ساختمانهای مسکونی یا اداری و تجاری در برخی موارد از افرادی به‌عنوان برق کش استفاده می‌شود که بدون نقشه و بر اساس تجربیات خود کار برق کشی ساختمان را انجام میدهند.

به گفته وی اخیراً در یکی از اماکن عمومی شهر یزد یک دستگاه هواکش جام کرده و چون فیوز سر راه هواکش مطابق ظرفیت مصرف برق آن نبوده است سیم‌ها داغ شده و باعث آتش‌سوزی گردیده که حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان خسارت مالی به همراه داشته است .

وی با اظهار اینکه این هواکش کلید محافظ جان نیز داشته که در زمان خطر عمل نکرده است از مالکان درخواست‌ کرد برای ساختمان های خود حتما نقشه سیم کشی برق تهیه کنند و برق کش هم مطابق نقشه عمل نمایند.

مهندس صحراکاری افزود :این ساختمان دارای سیستم ارت نیز بوده است که به احتمال زیاد سیستم ارت هواکش قطع بوده است .این کارشناس گفت: در وضعیت مطلوب، ساختمان بایستی دارای نقشه برق باشد و مهندس ناظر برق نیز تمام موارد را یک به یک بررسی و کار را تحویل می‌گیرد و در این حالت می توان از بروز بسیاری حوادث برق پیشگیری کرد

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد یک انجمن در شهر یزد می باشد

   نظرات