استاندار فارس: جلسه های مشترک با اعضای شورای شهر شیراز استمرار می یابد

استاندار فارس: جلسه های مشترک با اعضای شورای شهر شیراز استمرار می یابد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز و به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، دکتر «عنایت الله رحیمی» در دومین نشست مشترک با اعضا شورای شهر شیراز بر لزوم تقویت هم افزایی و همدلی در پیشبرد امور تاکید کرد و افزود : تقویت دولت از سوی همه گروه ها و نهاد ها و دوری از انتقادهای غیر منصفانه سبب حفظ سرمایه های کشور خواهد شد و گذر از شرایط حساس با همراهی  دلسوزانه و مشفقانه  در راستای حل مشکلات پیش رو امکان پذیر خواهد بود .

استاندار فارس با تاکید بر اینکه نشست های مشترک اعضا شورای شهر و مدیریت ارشد استان از این پس به صورت مستمر و به منظور ایجادتعامل در ارستای حل مشکلات  برگزار خواهد شد ، خاطرنشان کرد: این جلسات باید با دستور کارهای محدود و  مشخص تشکیل شود تا مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه  نیز متناسب با دستور جلسه حضور داشته باشند و تصمیم گیری لازم همراه با زمان بندی مشخص برای پیگیری و حل مشکل انجام شود .

دکتر رحیمی با اشاره به پیش رو بودن ایام نوروز افزود: قطعا در این ایام فعالیت شهرداری افزایش چشمگیر تری خواهد داشت و مهیا کردن محیط مناسب شهری در قضاوتی که از شیراز و فرهنگ مردم این دیار و همچنین عملکرد مدیریت شهری دارند اثر گذار خواهد بود .

نماینده عالی دولت عنوان کرد: علاوه بر زیباسازی فضای شهری موضوع کنترل قیمت ها و تامین معیشت مردم نیز در دستور کار قرار دارد که انتظار داریم در بازارچه ها و غرفه های شهرداری که به منظور عرضه انواع اقلام اساسی ایجاد شده است در این زمینه همکاری های لازم انجام شود .

استاندار فارس با تاکید بر اینکه باید بر نامه ریزی کرد که تلاطم های اقتصادی تاثیر زیادی بر شهر شیراز نداشته باشد، عنوان کرد:  این توانمندی در شورا و شهرداری و شهروندان وجود داشته و مجموعه مدیریت ارشد استان نیز آمادگی لازم را برای همکاری در این زمینه را دارد .

دکتر رحیمی با بیان اینکه جلوگیری از تاثیرات منفی شرایط اقتصادی کنونی  تنها با همکاری و ایجاد سرمایه‌گذای های جدید در شیرازمحقق خواهد شد، افزود:شهردای باید در زمینه  به روز کردن به هنگام کردن و  وصول مطالبات و بهره گیری از سرمایه های پنهان فعال باشد .

وی تاکید کرد توفیق شورا  و شهرداری را توفیق مجموعه مدیریت ارشد استان می دانم و همکاری های لازم را در این زمینه دریغ نخواهم کرد .

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه امکان  تبعیض و تخلف در بخش هایی که بیشترین ارتباط با مردم را دارند بیشتر وجود دارد عنوان کرد: برای کاهش این تخلفات باید به سمت شفاف  سازی، ارائه خدمات الکترونیکی ، آگاه سازی های عمومی و کاهش ارتباطات چهره به چهره و از بین بردن تعارض منافع در ادارات و سازمان ها از جمله شهرداری حرکت کنیم .

وی در پایان یاد آور شد همه امور  باید به سمت و سوی مردمی بودن حرکت کند؛ چرا که تکیه گاه اصلی حکومت مردم هستند و این نظام برخواسته از آنهاست و گردنه های سخت را به پشتوانه همین مردم پشت سر گذاشته است؛ بنابراین همه مسئولان و کارگزاران و نمایندگان مردم باید خود را هر چه بیشتر وقف این پشتوانه عظیم اجتماعی کنند .

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر شیراز

    منبع خبر

    شورای شهر شیراز

    شورای شهر شیراز یک شورای شهر در شهر شیراز می باشد

      نظرات