حجم بارش های استان مرکزی به ۲۶۷ میلی متر رسید

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی در حاشیه ساخت برنامه تلویزیونی مستند دستاورد ۴۰ توسط شبکه یک سیما، گفت: حجم بارش های استان مرکزی در شش ماهه اول سال آبی ۹۸-۱۳۹۷ (اول مهر تا بیستم اسفند ماه ) به ۲۶۷ میلی متر رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی، مهندس عزت اله آمره‌ای با اشاره به میزان بارش‌های استان در روزهای اخیر گفت: تاکنون بطور متوسط در کل استان ۲۶۷ میلی متر میزان بارش‌ ثبت شده است که نسبت به سال گذشته ۲۴۱ درصد و نسبت به دوره بلند مدت ۳۹ درصد رشد داشته است.

مهندس آمره ای با اشاره به اینکه همین بارندگی ها سبب سرریز سد کمال صالح شده است گفت: ورودی این سد در حال حاضر ۱۰ متر مکعب بر ثانیه از دو رود تیره و قلعه نو می باشد و خروجی از سرریز نیز در حدود ۱۰ متر مکعب به سمت سد مروک دراستان لرستان است.

مهندس آمره ای در ادامه با توصیه به کشاورزان به منظور مدیریت منابع آبی برای عبور از بحران آبی اظهار کرد: از کشاورزان انتظار می‌رود که با مدیریت منابع آب‌های زیرزمینی به پایداری بیشتر آب موجود کمک کرده و با روشن نکردن چاه‌های آب در فصول غیر زراعی به مدیریت آب کمک کنند .

وی خاطر نشان کرد: سرریز سد کمال صالح مسبوق به سابقه است و این سرریز به معنای رفع مشکل کم‌آبی نیست. شهروندان همچنان باید اصول رعایت مصرف آب و صرفه جویی در مصرف آن را مد نظر داشته باشند .

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    منبع خبر

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی یک شرکت می باشد

      نظرات