سردرگمی خریداران و فروشندگان مسکن/ قیمت آپارتمان در تهران

سردرگمی خریداران و فروشندگان مسکن/ قیمت آپارتمان در تهران

www.BanaNews.irدرحالیکه تب خرید و فروش سکه تاحدی فروکش کرده است، بازار مسکن با نوعی سردرگمی روبرو است که خریداران و فروشندگان از آینده آن اطمینانی ندارند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از مهر در حالیکه سرمایه داران و دلالان به سمت بازار سکه رفته بودند و این بازار هر روز با نوسانات قیمتی بی سابقه روبرو بود بازار مسکن، روزهای آرامی را سپری می کرد و گرچه ثبات بازار مسکن تاثیر زیادی هم از عدم تسهیلات دهی بانک ها گرفته است اما با کاهش تب خرید سکه و وضعیت نامعلوم بازار خرید محصولات سرمایه ای، بیم آن می رود که مسکن هم از این بازار متاثر شود.

البته گروه دیگری هم معتقدند که نقدینگی در جامعه به اندازه ای نیست که بتواند بر قیمت مسکن تاثیر گذار باشد و عدم تسهیلات دهی بانک ها تنها موردی است که موجب شده قیمت مسکن افزایش نداشته باشد.

در واقع وضعیت بازار مسکن، سرمایه گذاران را دچار نوعی سردرگمی کرده است و حتی این وضعیت باعث شده که فروشندگان عجله ای برای فروش آپارتمان های خود نداشته باشند و خریداران هم برای تهیه مسکن مناسب با شتاب بیشتری حرکت کنند.

قیمت آپارتمان در شهر تهران

آپارتمان ۵۶ متری تکواحدی در یوسف آباد با پارکینگ به قیمت ۱۳۵ میلیون تومان به فروش می رسد و ۶۰ متری نوساز در نارمک با پارکینگ و انباری ۱۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در محدوده اشرفی اصفهانی یک آپارتمان ۵۶ متری یک خوابه و با عمر ۱۳ ساله به قیمت ۹۸ میلیون تومان عرضه می شود و ۵۸ متری با عمر ۹ ساله در شریعتی بهار شیراز هم با قیمت ۱۲۵ میلیون تومان به فروش می رسد.

پیروزی خیابان دریاباری آپارتمانی ۵۶ متری یک خوابه ،۱۰ سال ساخت، متری یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است و ۶۵ متری در نارمک با قیمت هر متر مربع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

۶۵ متری در خیابان منیریه هم متری یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است و در محدوده خیابان ابوسعید ۱۵ خرداد غربی برای واحدی ۶۵ متری با عمر ۱۰ ساله ، ۱۵ میلیون وام، ۱۷ میلیون رهن و ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پول نقد شرایط خرید گذاشته شده است.

۶۸ متری در کیانشهر یک خوابه و نوساز بدون پارکینگ هر متر مربع یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و ۷۰ متری در خیابان ولیعصر ۲ خوابه نوساز ۱۹۲ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

 

 

    نظرات