سال ۹۷ نتوانستیم کاری برای پروژه ۵۸ متری بکنیم

سال ۹۷ نتوانستیم کاری برای پروژه ۵۸ متری بکنیم

استاندار مرکزی با اظهار عذرخواهی و شرمندگی در خصوص پروژه ۵۸ متری گفت: متاسفانه در سال ۹۷ نتوانستیم در خصوص این پروژه کاری انجام دهیم .
به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، سیدعلی آقازاده با حضور در صحن رسمی شورای شهر اراک تصریح کرد: علیرغم تلاش های بسیار و قول هایی جهت تعیین تکلیف ۴ ماهه این پروژه اما متاسفانه نتوانستیم کاری برای اجرای آن انجام دهیم و از این بابت مجددا از مردم و ساکنان این پروژه عذرخواهی میکنم .
وی با اشاره به تصویب طرح جامع شهر اراک در شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: به جهت رسیدگی ویژه به پروژه ۵۸ متری فرصت ۴۸ ساعته نیز در نظر گرفته شده است که پس از آن طرح به تهران و شورای عالی معماری و شهرسازی جهت بررسی و تصویب ارسال می شود .
استاندار مرکزی با بیان اینکه اگر در سال آینده نیز در جهت تصمیم گیری و اجرای پروژه ۵۸ متری به مانند سال ۹۷ عمل شود قطعا به نتیجه نخواهیم رسید نباید مردم معطل بی برنامگی و عدم اقدام اجرایی مسوولان در خصوص این پروژه نجات بخش شهر اراک شوند گفت: اجرای این پروژه یک هویت شهری به اراک می بخشد اما به هرحال انجام آن اقدامی دشوار است بخصوص در شرایط کنونی اقتصادی اجرای آن دشوار خواهد بود .
وی اضافه کرد: شورای شهر در ابتدای سال خرید ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای این پروژه مصوب کرد اما متاسفانه کسی برای تحقق آن اقدام نکرد پیشنهاد می شود که برای سال آینده این رقم به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد که قطعا با این اقدام می توان در نیمه اول سال ۹۸ کف معبر را آزاد کرد .
آقازاده با بیان اینکه این اوراق صرفا برای خرید املاک این پروژه اختصاص یابد گفت: شورای شهر نگران افزایش بدهی شهرداری با این اقدام نباشد چراکه این اقدام به یک پروژه بلاتکلیف کمک می کند و از طرفی سود این پروژه به میزانی است که می توان ۵۰۰ میلیارد تومان را به همراه بهره آن از این طرح حاصل کرد و من هم به عنوان استاندار با تمام توان پشت سر شورا خواهم بود. اگر امسال این اوراق پیگیری می شد در آخر تابستان امکان خرید املاک وجود داشت که انجام نشد و امروز همه ما شرمنده ایم .
استاندار مرکزی اضافه کرد: اجرای این پروژه کار بزرگی برای شهر اراک خواهد بود و شورا با کمک به اجرای آن می تواند افتخار این پروژه را به نام خود بزند .
وی با اشاره به سال پرکار و سخت شهرداری اراک بیان کرد: از ابتدای سال مشکلات اقتصادی فشارهای زیادی را به شهرداری های کشور مانند شهرداری اراک تحمیل کرد و همین امر باعث شد که بودجه ۹۷ شهرداری اراک به تحقق حدود ۶۰ درصدی رسید و امید است که افزایش ۵ درصدی بودجه شهرداری در سال ۹۸ و رقم ۴۸۱ میلیارد تومان به تحقق برسد .
استاندار مرکزی تصریح کرد: اختلاف نظر در درون و بیرون شورا و بین شورا و دستگاه های مختلف امری طبیعی است و خوشخبتانه تعامل شکل گرفته است و مجموعه مدیریتی اراک نیز مصوبات شورا را ملاک عمل
رییس شورای شهر اراک نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شورا تلاش کرد قانونمند باشد و قانونمندانه رفتار کرده است بیان کرد: شهرداری اراک سال پرتلاطم و سختی را به لحاظ اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان با قطع همکاری داوودتاجران شهردار سابق اراک پشت سر گذاشت که پس از آن وارد پروسه انتخاب شهردار شد .
دکتر کاوه فلک افلاکی اضافه کرد: امید است که تا پایان سال نتیجه نهایی در خصوص شهردار منتخب شورای شهر اراک(محمدکریم شفیعی) اعلام شود .

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات